úterý 30. ledna 2018 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani míří do Litvínova s cílem navázat na vydřenou výhru s Jihlavou

Už pouze čtyři extraligová kola zbývá odehrát do únorové třítýdenní přestávky kvůli zimní olympiádě v jihokorejském Pchjongčchangu. Hokejisté Aukro Berani Zlín se představí předposlední lednový den v rámci 45. kola Tipsport extraligy na ledě posledního týmu tabulky HC Verva Litvínov. Severočeši nevyhráli dlouhých jedenáct zápasů v řadě a stále se trápí na samém chvostu extraligového pelotonu. „Chceme vyhrát, prosadit se v koncovce a navázat na nedělní vydřenou výhru doma s Jihlavou. Nálada je dobrá a věřím, že s čistou hlavou odehrajeme velmi dobrý zápas,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér zlínských Beranů. Utkání začíná v 17:30 hodin.

Zlínské hokejisty čeká dlouhá cesta pod Krušné hory. Berani vyrazili k duelu s trápícím se týmem v den utkání. „Dali jsme přednost noclehu v domácích podmínkách pro psychickou pohodu. Každopádně chceme vyhrát a navázat na nedělní výhru doma s Jihlavou. Nečeká nás však nic snadného,“ řekl kouč Svoboda. Do týmu Vervy se zapracovávají noví hráči v čele s nejvýraznější posilou Jurajem Mikúšem z bratislavského Slovanu. Do Litvínova dále přišli rakouský bek Florian Iberer, dále Jakub Čutta a útočníci Marek Růžička a Jaroslav Kůs. „Jedná se o jejich řešení současné situace. My se soustředíme na vlastní výkon. Doufáme, že nám vydřená výhra s Jihlavou pomůže, nálada je dobrá a věřím, že s čistou hlavou odehrajeme dobrý zápas,“ uvedl Svoboda.

Berani vybojovali se Severočechy v letošní sezoně šest bodů, ale poslední zápas doma prohráli 2:4. Verva se radovala z výhry ve Zlíně po téměř osmi letech a sérii patnácti proher za sebou! Letošní úvodní zápas na ZS Ivana Hlinky vyhráli Zlínští v televizním duelu 3:1. „Dostali jsme se do vedení, poté jsme si to zkomplikovali častými oslabeními. Určitě se nebudeme zlobit, kdybychom podobný výsledek a výhru zopakovali i tentokrát,“ řekl padesátiletý šéf zlínské střídačky.

V sestavě stále schází zraněný útočník Pavel Sedláček. V jeho případě je stále šance, že se vrátí ještě před pauzou na extraligový led. Ostatní hráči jsou po zdravotní stránce v pořádku. Do prvoligového Přerova se vrátil útočník Jakub Šlahař. „Rozhodně splnil naše očekávání, ale je nesmyslné, aby hrál čtyři zápasy ve čtyřech dnech. WSM liga pokračovala v pondělí a další kolo má hned ve středu. Do sestavy se vrací slovenský útočník Radoslav Illo,“ upřesnil Svoboda.

Zlínský klub v pondělí oznámil podpis dvouleté smlouvy u lotyšského beka Ralfse Freibergse a uplatnění opce u forvarda Antonína Honejska. „Je to velmi dobrá zpráva, která rozptýlí všechny negativní víry kolem našeho klubu. Jasný signál pro fanoušky, sponzory, že tady nic nekončí a jsme připraveni usilovně pracovat dále,“ zakončil hlavní trenér Robert Svoboda.

Veselý a spol. absolvovali v den zápasu brzy ráno dobrovolné rozbruslení na vlastním ledě a úderem půl desáté se vydali na dalekou cestu do severních Čech pod Krušné hory.

Utkání 45. kola Tipsport extraligy HC Verva Litvínov – Aukro Berani Zlín se odehraje na Zimním stadionu Ivana Hlinky v úterý 30. ledna od 17:30 hodin, sledujte ho TV Tipsport, na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Vzájemná bilance zápasů Zlína a Litvínova v české extralize:
CELKEM: 112 zápasů, 55 – 10 – 3 – 8 – 36, skóre 350:283, 176 bodů
DOMA: 56 zápasů, 39 – 3 – 0 – 4 – 10, skóre 219:116, 112 bodů
VENKU: 56 zápasů, 16 – 7 – 3 – 4 – 25, skóre 131:167, 64 bodů

Nejvyšší vítězství doma: 11:2, 25. října 1996 v sezoně 1996/1997
Nejvyšší prohra doma: 2:6, 28. prosince 1997 v sezoně 1997/1998
Nejvyšší vítězství venku: 6:3, 12. prosince 1993 v sezoně 1993/1994, 11. září 2016 v sezoně 2016/2017
Nejvyšší prohra venku: 0:7, 10. října 1993 v sezoně 1993/1994

Výsledky obou soupeřů v předloňské sezoně 2015/2016: Zlín doma 3:2 po nájezdech, 4:1 - venku 0:4, 2:3 v prodloužení. Loňská sezona 2016/2017: Zlín venku 6:3, 1:2 – doma 4:1, 3:1. Letošní sezona 2017/2018: Zlín doma 3:2, 2:4 – venku 3:2

Výsledky Litvínova v letošní sezoně 2017/2018: doma Liberec 2:0, Hradec Králové 3:0, Olomouc 0:3, Chomutov 2:3, Pardubice 0:1 po nájezdech, Brno 4:3 po nájezdech, Plzeň 2:1 po prodloužení, Liberec 2:3 po nájezdech, Sparta 4:3, Zlín 1:3, Třinec 2:3, Mladá Boleslav 6:3, Jihlava 3:0, Vítkovice 2:1 po prodloužení, Hradec Králové 3:4, Olomouc 2:3 po nájezdech, Třinec 2:5, Chomutov 2:3 po nájezdech, Pardubice 1:2, Brno 1:4, Plzeň 4:5, Jihlava 1:3, Sparta 1:4 – venku Plzeň 1:5, Zlín 2:3, Třinec 1:5, Mladá Boleslav 0:2, Jihlava 1:4, Sparta 1:3, Vítkovice 3:7, Hradec Králové 5:4 po nájezdech, Olomouc 3:1, Chomutov 3:1, Pardubice 0:5, Brno 2:6, Plzeň 1:5, Liberec 3:4 po prodloužení, Sparta 6:3, Zlín 4:2, Mladá Boleslav 2:0, Jihlava 4:5, Vítkovice 3:6, Liberec 1:5, Hradec Králové 3:7, Olomouc 2:4.

Kanadské bodování hokejistů HC Verva Litvínov po 44. extraligovém kole:
1. Viktor Hübl 32 (11 + 21), 2. František Lukeš 27 (11 + 16), 3. Karel Kubát 22 (5 + 17), 4. František Gerhát 19 (12 + 7), 5. Martin Hanzl 18 (5 + 13), 6. Jakub Černý 13 (7 + 6), 7. Michal Trávníček 12 (6 + 6), 8. Brian Ihnačák 12 (5 + 7), 9. Daniel Sörvik 12 (4 + 8), 10. Jiří Hunkes 12 (3 + 9), 11. Peter Jánský 9 (6 + 3), 12. Jiří Gula 7 (1 + 6), 13. Richard Nejezchleb 6 (5 + 1), 14. Karel Pilař 6 (2 + 4), 15. Michael Vandas 5 (4 + 1), Lukáš Válek 5 (4 + 1), 17. Tomáš Matoušek 5 (2 + 3), 18. Ondřej Jurčík 5 (1 + 4), 19. Lukáš Doudera 5 (0 + 5), 20. Marek Beránek 4 (2 + 2), 21. Juraj Mikúš 3 (1 + 2), 22. Marek Růžička 2 (1 + 1), Ondřej Havlíček 2 (1 + 1), 24. David Šesták 2 (0 + 2), Joshue George Nicholls 2 (0 + 2), Zbyněk Sklenička 2 (0 + 2), 27. Filip Helt 1 (1 + 0), Jiří Doležal 1 (1 + 0), 29. Jaroslav Šimeček (1 (0 + 1), Stanislav Dietz 1 (0 + 1). Celkem bodovalo 30 hráčů.

Střelci: 12 – Gerhát, 11 – V. Hübl, F. Lukeš, 7 – J. Černý, 6 – Trávníček, Jánský, 5 – Kubát, M. Hanzl, Ihnačák, Nejezchleb, 4 – Sörvik, Vandas, Válek, 3 – Hunkes, 2 – Pilař, Matoušek, Baránek, 1 – Gula, Jurčík, J. Mikúš, Marek Růžička, Havlíček, Helt, Doležal.

Statistiky brankářů: Michael Petrásek (31 zápasů, 1806 odchytaných minut) - průměr 2,52 gólů na zápas, procento úspěšnosti 91,67. Pavel Kantor (17 zápasů, 854 odchytaných minut) - průměr 4,00 gólů na zápas, procento úspěšnosti 88,05. Jakub Soukup (3 zápasy, 72 minut) - průměr 6,67 gólů na zápas, procento úspěšnosti 84,00.

Sestava Litvínova v minulém extraligovém kole: Kantor - Iberer, Šesták, Báranek, Gula, Čutta, Kubát, od 21. min navíc L. Doudera - Gerhát, V. Hübl, F. Lukeš - M. Hanzl, J. Mikúš, Marek Růžička - Jurčík, Válek, Trávníček - Havelka, Kůs, Matoušek. Trenéři: Šlégr, Weissmann, Skuhrovec, D. Stránský.