Berani odzbrojili Rytíře. Cítíli jsme, že je tlačíme, uznal Tomáš Fořt

Plný dům, jasná výhra, tři body a skvělá atmosféra. V takovém duchu se nesl sobotní duel Beranů s Kladnem, kde Zlínští zvítězili velmi jednoznačně 6:0. Nejvyšší domácí výhru sezony podpořil třemi kanadskými body navrátilec do první lajny - útočník PSG Berani Zlín Tomáš Fořt, který jeden gól vstřelil a na dva nahrál. V obsáhlém rozhovoru mluvil kromě zápasu také o přesunu zpět k Ondráčkovi s Kubišem, o Čiliakovi nebo o nadcházejícím duelu s Libercem.
Pohodovější zápas fanoušci ve Zlíně dlouho nepamatují. Berani od začátku dominovali, postupně navyšovali vedení a se značným přehledem a klidem na hokejkách si dokráčeli pro nejvyšší vítězství na domácím ledě za poslední léta. "Dali jsme v první třetině dva góly, navíc jsme byli pořád na puku, cítíle jsme, že soupeře tlačíme. Hrálo se nám pak uvolněně, dobře," popisoval sobotní pohodu forvard Tomáš Fořt.

"Byl to sice klidný zápas, ale zase tam chybí ta euforie, jaká byla při zápasu s Vítkovicemi, kde jsme zvládli na konci vítězný obrat," připomněl nedávnou událost.

V podvědomí však dlouho měl, že Kladno zápasy otáčet umí. I ze stavu 0:3. A tak sám, ve 44. minutě, přidal po parádní nahrávce od Kubiše zcela sám před Godlou čtvrtý gól PSG. "Byli jsme jasně lepší, ale i za stavu 3:0 jsme se pořád hlídali, abychom se nemysleli, jak jsme skvělí hokejisti a jedním gólem je neposadili na koně," řekl sedmadvacetiletý hokejista, jenž nedávno prodloužil ve Zlíně smlouvu do roku 2024.

Ke vstřelené brance navíc přidal i dvě asistence na pátý a šestý gól žlutomodrých. Pochvaloval si rovněž návrat do elitní formace s křídly Jiřím  Ondráčkem a Pavlem Kubišem. "I dříve, když jsme se na ledě někdy náhodně sešli, hned to bylo znát. Samozřejmě i s Bedřichem Köhlerem a Valentinem to bylo dobré, bylo to něco jiného, ale tady u těchto kluků daleko dřív vím, co se stane," sdělil Fořt.

Výhru 6:0 si užilo také sedm tisícovek diváků, Zimní stadion Luďka Čajky byl poprvé v sezoně vyprodán. "Nevím, jestli ty tři tisíce navíc přišly kvůli nám, ale to je jedno. Diváci byli tady a fandili nám," usmál se Fořt v narážce na to, že se fandové nedočkali startu legendárního útočníka Jaromíra Jágra.

Vysoké vítězství podpořil čistým kontem v brance Marek Čiliak, jenž se s vyprodaným hledištěm rozloučil před svým návratem do Komety skvěle. "Byl pro nás obrovským přínosem. Myslím, že přesvědčil, jaký je skvělý gólman a že tituly, co Kometa vyhrála, byla hodně i jeho zásluha. Dost nám pomohl, kdyby nepřišel, bylo by to hodně těžké. Extrémně nám pomohl, prokázal kvalitu," smekl zlínský forvard.

Fořt a jeho spoluhráči zajíždí v dalším kole do Liberce, na půdě lídra extraligy se hraje den před Silvestrem. "Po této výhře tam nemůžeme jet se sklopenou hlavou s tím, že to zkusíme," má jasno Tomáš Fořt.

Zlínský útočník Tomáš Fořt ve strkanici se soupeři z Kladna. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT