Berani trestali fauly. Chodilo to přesně na lopatu, pověděl Šlahař

Hokejisté PSG Berani Zlín podpořili skvělé výkony z posledních týdnů i v Litvínově. Na severu Čech zvítězili jednoznačně 6:2, přičemž o své výhře rozhodli čtyřmi zásahy v rozmezí od 26. do 35. minuty. Dvakrát překonal gólmana Januse Zdeněk Okál, naopak Jakub Šlahař zazářil třemi nahrávkami. Honejskova formace s křídly Šlahařem a Okálem si připsala celkem osm kanadských bodů a byla u pěti branek. Rozjetí Berani vyhráli potřetí za sebou venku a po Spartě jsou druhým nejlepším týmem na venkovních kluzištích!
Zlín ubránil v první třetině dvě oslabení, což byl podle Zdeňka Okála základ do další práce. "Bylo to podstatné, díky tomu jsme neprohrávali a hrálo se nám lépe. Pak jsme naopak využili přesilovky a vytvořili jsme si rozhodující náskok. Ale pořád jsme museli být důslední," řekl po zápase Okál. První početní výhodu pro Berany zužitkoval obránce Jakub Ferenc, druhou pak právě Okál. Ten se podruhé prosadil v 53. minutě, kdy zvyšoval už na 5:1.

Úvodní dvě využité přesilovky si výrazně pochvaloval Jakub Šlahař. "Musím říct, že nám to všechno sedlo, chodilo to přesně na lopatu, dávali jsme si to do prázdné branky. Ne vždy to vychází, tentokrát se to podařilo a vedlo to ke třem bodům," měl jasno zlínský útočník. Třetí početní výhodu Berani pak využili v samém závěru po trefě zkušeného beka Davida Noska.

Tým spokojeného trenéra Roberta Svobody stále drží osmé místo, na sedmé Karlovy Vary ztrácí pouhé tři body.  "Odehráli jsme úspěšné utkání s dobrým výsledkem. Litvínov to ani za nepříznivého stavu nezabalil. Ve třetí třetině se ještě nadechl, ale závěr jsme zvládli. Jsme rádi, že si odvážíme všechny tři body," uvedl šéf zlínské střídačky.

×
Dnes v 16:00 | Muži
HC Vítkovice Ridera
PSG Berani Zlín