Berani už trénují na novou sezonu, úvodní příprava na ploše PSG arény

Extraligoví hokejisté PSG Berani Zlín už jsou v přípravě na novou extraligovou sezonu 2019/2020. Pod vedením nové trenérské dvojice Antonín Stavjaňa, Martin Hamrlík zahájili předposlední dubnový den suchou přípravu na ploše PSG arény. Ta potrvá devět týdnů až do závěru června. Úvodní čtyři týdny přípravy budou objemové, poté proběhne soustředění a v červnu bude kladen důraz na dynamiku. V červenci následují tři týdny letní dovolené a v pondělí 22. července vyjedou Žižka a spol. poprvé na led. Na úvodním srazu se hlásilo celkem 23 hráčů včetně Bedřicha Köhlera, staronové tváře ve zlínském hokeji.
Rozmary dubnového počasí zapříčinily, že úvodní trénink se nekonal pod širým nebem, ale hokejisté vzali zavděk plochu PSG arény. „Venku je chladno a prší, proto jsme zůstali pod střechou. Ale v aréně je kulturní prostředí, čisto a světlo. Škoda, že počasí bylo proti, kluci se mohli venku hecnout a fotbálek je trávě vždy zajímavější. Když děláte dynamiku, svaly v zimě trpí. V úterý máme posilovnu, další den běhání v písku na beachkurtech. Pokud ale bude zima, uděláme jinou alternativu,“ pověděl Antonín Stavjaňa.

První týden na rozjezd je vždy v zahřívacím tempu, postupem času bude tréninková zátěž narůstat. „Nechceme, aby hráči hned vběhli naplno do přípravy, Po delší pauze bývají různá svalová zranění a tomu se chceme vyvarovat,“ upřesnil šestapadesátiletý kouč. Ráno byl v šatně mezi prvními a s každým hráčem se při příchodu přivítal a seznámil. „O půl deváté proběhlo oficiální představení, řekli jsme si všechny zásady, jak budeme fungovat a v devět hodin jsme začali naostro s přípravou,“ uvedl Stavjaňa, který se vrátil na trenérský post ve Zlíně po necelých sedmnácti letech.

Z nových posil se objevil po čtyřech letech ve zlínské kabině zkušený forvard Bedřich Köhler, v závěru loňské sezony si vybojoval smlouvu Jan Dufek. Na úvodním srazu chyběl lotyšský reprezentant Ralfs Freibergs, který si sezonu zřejmě prodlouží startem na světovém šampionátu v Bratislavě. V přípravě s národním týmem pokračuje Tomáš Fořt a vzhledem k výborným výkonům v přípravných zápasech není ani jeho start na Slovensku vyloučen. „Brzy ráno se tady ukázal, ale po náročné sezoně si poté vezme pár týdnů na odpočinek. Zavoláme si a domluvíme se, kdy se zapojí do přípravy v klubu,“ upřesnil Stavjaňa. V první polovině května se připojí k týmu obránce Lukáš Buchta, který ještě pobývá vzhledem ke studijním povinnostem ve Spojených státech.

Trenérský tandem Stavjaňa, Hamrlík chce mít přípravě zhruba čtyřiadvacet hráčů. Někteří starší hráči mají individuální přípravu nebo kvůli zdravotnímu omezení nemohou ještě absolvovat všechna cvičení. „Doplníme do přípravy někoho z mladších kluků nebo z hráčů, kteří budou působit jinde. Dnes byl s námi například Michal Gago. Trénujeme v určité dny ve skupinách a chceme mít stejný počet hráčů,“ uzavřel Antonín Stavjaňa.  Útočníci Nicolas Werbik, Jan Václavek a Jiří Karafiát se zapojí do letní přípravy v jiných klubech. Pokud zůstanou v první lize, je předpoklad, že budou k dispozici formou střídavých startů.

Mužstvo se sejde po třítýdenní letní dovolené k finální fázi přípravy v pondělí 22. července, kdy poprvé vyjede na ledovou plochu PSG arény. Nový ročník extraligy začne úvodním kolem v pátek 13. září, základní část skončí 6. března.

Hráčský kádr PSG Berani Zlín v přípravě na suchu pro extraligovou sezonu 2019/2020:
Brankáři: Libor Kašík, Daniel Huf, Michal Kořének, obránci: Tomáš Žižka, David Nosek, Ralfs Freibergs, Dalibor Řezníček, Jakub Ferenc, Lukáš Buchta, Daniel Gazda, Matyáš Hamrlík, Martin Padrnos, Jan Dluhoš, útočníci: Bedřich Köhler, Pavel Kubiš, Tomáš Fořt, Jiří Ondráček, Zdeněk Okál, Jakub Šlahař, Antonín Honejsek, Jakub Herman, Pavel Sedláček, Štěpán Fryšara, Michal Popelka, Jan Dufek.

Týdenní program přípravy na suchu:
Pondělí: 9 – 11 hod: tělocvična/hřiště (plocha), plyometrie, skoky
Úterý: 8  – 9:45 hod: posilovna (A skupina), 9:15 – 11 hod: posilovna (B skupina), síla
Středa: 9  – 11 hod: beach/tělocvična/hřiště (plocha), rychlost 10:30 h: A skupina, 11 hod: B skupina, kompenzační cvičení
Čtvrtek: 8  – 9:45 hod: posilovna (A skupina), 9:15 – 11 hod.: posilovna (B skupina), síla
Pátek: 9 – 11 hod: hřiště, intervalový trénink, poté regenerace


Nový hlavní trenér hokejistů PSG Berani Zlín Antonín Stavjaňa. FOTO: ZLÍNSKÝ DENÍK - JAN KARÁSEK

Fotogalerie

×
Dnes v 18:15 | Dor.
Salith Šumperk
PSG Berani Zlín