Berani vyjeli v horkém létě na led a zahájili rozhodující část přípravy!

Zatímco venku šplhala teplota k tropickým hodnotám, extraligoví hokejisté PSG Berani Zlín zahájili poslední červencové pondělí přípravu na ledě před nadcházející sezonou Tipsport extraligy 2020/2021. Na ledovou plochu PSG arény vyjelo celkem 25 hráčů pod vedením trenérského tria Robert Svoboda, Martin Hamrlík a Richard Hrazdira. Letní dovolená skončila a Žižka a spol. se již potí mezi mantinely před třiapadesátou sezonou pro zlínský hokej v nejvyšší soutěži.
Tři dny před nástupem na led byl testován hráčský kádr včetně realizačního týmu na nemoc COVID-19 a všechny odebrané vzorky byly negativní. Začátek přípravy probíhá ve speciálním režimu, PSG aréna prošla v minulých dnech důkladnou dezinfekcí po výskytu koronaviru v týmu dorostu. „Současná situace nás ovlivňuje a nařízená opatření jsou komplikací. Už jsme si mysleli, že je to za námi. Naštěstí nemáme žádná omezení na ledě, neboť hokej je kontaktní sport. Zprávy jsou rozporuplné a situace se mění ze dne na den,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér a sportovní manažer PSG Berani Zlín. 

Úvodní tréninková jednotka trvala téměř půldruhé hodiny a byla rozdělena patnáctiminutovou pauzou na úpravu ledové plochy. „Úvodní trénink byl dobrý. Hráči mají chuť, což je velmi pozitivní. Na led se těšili a byla by smůla, kdybychom nemohli hrát,“ řekl třiapadesátiletý kouč Zlína.

Trenérský triumvirát měl k dispozici na úvodním tréninku 25 hráčů včetně trojice gólmanů v čele se zkušeným Liborem Kašíkem. Na ledě scházelo trio hráčů současného kádru. Obránce Jiří Suhrada hraje s juniorskou reprezentací do 20 let v Brně přípravné zápasy proti Slovensku a marodce jsou beci Martin Novotný (koleno) a aktuálně i Jakub Ferenc (operace slepého střeva). Soupisku tak doplnil osmnáctiletý junior Dominik Luža.

V současné době se nepředpokládá, že někdo přijde na zkoušku v rámci try-outu. „Máme dobrý mančaft a věříme, že nám to bude fungovat na ledě a v zápasech. Neuvažujeme, že někdo přijde na zkoušku,“ uvedl Svoboda.

Hlavní náplní zápasové přípravy má být pro extraligové týmy letní pohár pod názvem Generali Česká Cup. Ten je však vzhledem k současné epidemiologické situaci v jednotlivých klubech v ohrožení. První soupeř Beranů v poháru v reakci na nepříznivý vývoj situace posunul start přípravy na ledě, Ostravané hlásí nástup na led o týden později. „Chystáme se zatím na Vítkovice podle programu. Uvidíme, jak se situace vyvine a podle toho se zařídíme. Věříme, že se sezona rozběhne,“ uzavřel Robert Svoboda, hlavní trenér hokejistů Zlína.

Hráčský kádr PSG Berani Zlín na prvním tréninku na ledě v sezoně 2020/21:
Brankáři: Libor Kašík, Daniel Huf, Michal Kořének. Obránci: Tomáš Žižka, David Nosek, Dalibor Řezníček, Daniel Gazda, Matyáš Hamrlík, Jan Dluhoš. Útočníci: Antonín Honejsek, Bedřich Köhler, Tomáš Fořt, Pavel Kubiš, Zdeněk Okál, Jan Dufek, Jakub Šlahař, Jiří Ondráček, Jakub Herman, Štěpán Fryšara, Pavel Sedláček, Jiří Karafiát, Jan Václavek, Vojtěch Dobiáš, Matěj Sebera, Dominik Luža.

Scházeli: Jakub Ferenc, Martin Novotný, Jiří Suhrada.