Boj pokračuje! Ve čtvrtek do Zlína zavítá lídr z Třince

Kolotoč hokejové extraligy pokračuje v plném proudu. Zlínští hokejisté do něj po reprezentační pauze naskočili nejlepším možným způsobem, když na domácí půdě zdolali Olomouc. Nyní je čeká další celek z východní části republiky. A to ten úplně nejsilnější. Ve čtvrtek od 17:30 se na Zimním stadionu Luďka Čajky Beranům postaví úřadující extraligový šampion a lídr tabulky z Třince. Dokáží Berani favorita zaskočit? Přijďte je v tom podpořit!


Podporu fanoušků budou Berani potřebovat, zastavit Oceláře totiž nebude nic jednoduchého. Obhájci titulu se vyhřívají na čele tabulky, ze čtyřiadvaceti zápasů jen ve dvou případech odcházeli bez bodu. Po reprezentační pauze zatím objíždějí stadiony soupeřů, vítězství si odvezli jak z Liberce, tak z Karlových Varů. Další zájezd je zavede do Zlína, kde se pokusí vybojovat další triumf. V cestě jim ale budou stát houževnatí Berani, kteří posíleni skvělým výkonem proti Olomouci favoritovi nedají nic zadarmo.

Aktuální hygienické podmínky pro vstup na stadion jsou k nahlédnutí ZDE


Zastaví Berani třineckou dominanci?

Papírově je favorit jasný, rozhodne se však na ledě. Tam se Zlíňané pokusí ukončit dlouhou sérii neúspěchů proti Ocelářům. Na extraligové vítězství za 3 body proti tomuto soupeři totiž čekají už více než tři roky, alespoň bod si připsali naposledy loni v prosinci. V prvním vzájemném zápase aktuální sezóny k němu ale neměli daleko, ve třinecké Werk areně na začátku října dlouho vedli, nakonec ale domácí skóre otočili a ubránili hubené vítězství 2:1.

„Soupeře si rozebereme u videa, Třinec hraje velmi účelný hokej a pravidelně boduje. Bude to těžký zápas proti nejlepšímu celku extraligy, začíná se ale za stavu 0:0 a my se budeme rvát od první do poslední minuty“

Luboš Jenáček, trenér PSG Berani Zlín

Koho sledovat v dresu soupeře?

Andrej Nestrašil, útočník (30)

Potvrdí třinecký útočník skvělou formu?

Ve třiceti letech má za sebou angažmá ve dvou nejlepších ligách světa, čtyři roky působil v NHL, stejnou dobu také v Rusku. Před letošní sezónou se třicetiletý útočník Andrej Nestrašil vrátil do své vlasti a v dresu Třince prožívá svou první kompletní extraligovou sezónu. A daří se mu v ní skvěle, v kádru Ocelářů je druhým nejproduktivnějším hráčem. Září hlavně v poslední době, v uplynulých třech zápasech přispěl svému týmu šesti kanadskými body.


Proč vyrazit zítra na hokej?

  • Na nějakou dobu zřejmě poslední možnost pro fanoušky přijít Berany podpořit na domácí stadion
  • Atraktivní souboj s hvězdnými jmény nabitým kádrem lídra tabulky!
  • Berani posíleni vítězstvím nad Olomoucí půjdou vstříc dalšímu úspěchu!

Vzájemná bilance zápasů Zlína a Třince v české extralize

CELKEM: 140 zápasů, 60 - 14 - 1 - 13 - 52, celkové skóre 393:403, 203 bodů
DOMA: 72 zápasů, 48 – 3 – 0 – 7 - 14, celkové skóre 242:167, 141 bodů
VENKU: 67 zápasů, 12 – 11 – 1 – 6 - 38, celkové skóre 151:236, 62 bodů

Nejvyšší vítězství doma: 7:2, 10. listopadu v sezoně 1998/1999
Nejvyšší prohra doma: 1:6, 2. dubna v sezoně 2012/2013
Nejvyšší vítězství venku: 3:0, 20. února v sezoně 2003/2004
Nejvyšší prohra venku: 0:7, 7. ledna v sezoně 1998/1999


×
Dnes v 12:00 | Jun.
PSG Berani Zlín
Rytíři Kladno