neděle 02. října 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Bravo! Hokejisté PSG Zlín srazili lídra v nájezdech, rozhodl Honejsek

Hokejisté PSG Zlín vyhráli v utkání 9. kola Tipsport extraligy nad týmem HC Oceláři Třinec 4:3 po samostatných nájezdech. Veselý a spol. předvedli v oslabené sestavě bez tří hráčů základní sestavy husarský kousek a jako první celek v extralize uštědřili Třinci porážku. Zlínští se ujali vedení již po čtyřiceti vteřinách, Slezané strhli v polovině utkání vedení na svou stranu, Zlín vzápětí srovnal krok, ale hosté si vzali vedení před druhou sirénou zpět. Zlínští ve třetí třetině vyrovnali a napínavé utkání dospělo do pětiminutového prodloužení. Dramatický zápas rozsekly až nájezdy, ve kterých se jako jediný nájezdník trefil Antonín Honejsek. Branky vítězů zaznamenali Antonín Honejsek 2, Roberts Bukarts a Petr Holík. Poprvé se objevil v letošní sezoně v bráně gólman Tomáš Štůrala a premiérový zápas odehrál v extralize obránce Ondřej Holomek. Oceláři ztratili ve Zlíně kromě dvou bodů a neporazitelnosti i vedoucí příčku v tabulce. Tým PSG Zlín hraje v dalším kole v pátek 7. října na ledě Chomutova.