pátek 28. listopadu 2014 | Vojtěch Jurák

Dali jsme do zápasu více srdce, pochvaloval si Petr Strmiska po vítězství nad Olomoucí

V listopadu dosud nenašli přemožitele a jejich série výher je dlouhá už osm zápasů. Zlínský starší dorost se veze na vítězné vlně, kterou potvrdil také v souboji s Olomoucí. Mladí ševci sice brzy inkasovali, nepříznivý stav je však nerozhodil a ještě do první přestávky strhli vedení na svou stranu. Když pak na začátku druhé třetiny vstřelili dva góly, bylo prakticky rozhodnuto.

Zlínský útočník Petr Strmiska (foto: Ronald Hansel).

Zásadní roli sehrál v utkání útočník Zlína Petr Strmiska, který ve 13. minutě vyrovnal na 1:1 a zkraje druhé třetiny zvyšoval už na 4:1 pro domácí barvy. Zatímco první trefa byla výsledkem pohledné kombinace celého útoku, druhou branku vstřelil při samostatném úniku, jenž zakončil přesně mezi betony brankáře hostů. V polovině zápasu navíc přihrávkou vybídl spoluhráče Kryštofa Dvořáčka k jeho prvnímu gólu za starší dorost.

Mladému forwardovi se letos daří. Pravidelně sbírá body a drží si průměr lehce přes jeden bod na zápas. Dosud jich nasbíral 27 za 12 gólů a 17 přihrávek, což ho řadí na třetí místo v kanadském bodování týmu. Úspěšnější jsou v tomto ohledu pouze Vojtěch Krejčiřík a Nicolas Werbik.

Petře, Olomouc jste porazili 6:2, v první třetině jste ale prohrávali 0:1...
Věřili jsme si. Doufali jsme, že to otočíme, což se povedlo. Nějaké příležitosti jsme si vytvořili a jsme rádi, že nám to tam padalo. Ale měli jsme i štěstí.

V čem byl největší rozdíl mezi vámi a Olomoucí?
Myslím, že jsme lépe bruslili a dali do zápasu více srdce. Z toho pramenily také šance, kterých jsme měli dost, a více vstřelených gólů.

Ty sám jsi dal dva góly a navrch přidal i asistenci. Jak jsi spokojený se svým výkonem?
Já jsem náramně spokojený. Hodně mi pomohli spoluhráči, kteří mi to tam dali. Samozřejmě jsem velice rád, že mi tam dva góly spadly.

Tvůj druhý gól padl ze samostatného úniku. Jak jsi celou tu situaci viděl ze svého pohledu?
Jel jsem zboku a viděl jsem, že gólman vytahuje hůl. Bylo jasné, že mi chce puk vypíchnout. Hodil jsem mu to proto mezi nohy a vyšlo to.

S Olomoucí se vám daří, letos jste ji už čtyřikrát porazili. Čím to je?
Nemyslím si, že by se nám dařilo konkrétně proti nim, ke každému soupeři přistupujeme stejně. Ale jsme rádi, že nám to jde. Olomouc hraje tvrdý hokej, takže jsme se na to museli nachystat. Dneska jim to však moc nepomohlo.

Poslední týdny se vám daří a svou šňůru výher jste natáhli už na osm zápasů. Jaká je v kabině atmosféra?
V kabině panuje optimální atmosféra, ale nesmíme být moc na hrušce. Mohli bychom totiž pak začít podceňovat soupeře a bylo by to špatné. Takže musíme podávat stejný výkon jako doteď.