středa 28. prosince 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Divácký šlágr na závěr roku: Ve Zlíně se představí mistr z Liberce!

Tipsport extraliga nezahálí ani v období mezi vánočními svátky a Novým rokem. Extraligová derniéra kalendářního roku 2016 je připravena na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně ve středu 28. prosince od 17:30 hodin. Do Baťova města přijede atraktivní soupeř, úřadující mistři a v současnosti druhý celek tabulky Bílí Tygři Liberec. Veselý a spol. chtějí navázat na šňůru čtyř domácích výher v řadě, po které se přiblížili na rozdíl jediného bodu na dosah desáté příčky, která zaručuje předkolo play off.Svěřenci trenérské dvojice Robert Svoboda, Martin Hamrlík bodovali šestkrát z posledních sedmi zápasů, z toho pětkrát vyhráli!

Zlínští hokejisté prohráli na druhý svátek vánoční důležitý duel na ledě Pardubic. I když v zápase vedli po úvodní třetině 2:0, nakonec odešli poraženi po gólu v prodloužení. „Ve druhé části jsme v přesilovce nabídli domácím šanci a ti ji využili. Pardubice hrály velmi dobře a můžeme děkovat brankáři Liboru Kašíkovi, že jsme tam uhráli alespoň bod. Tým přestal od druhé třetiny hrát to, co jsme si řekli a co fungovalo,“ pověděl Robert Svoboda, trenér PSG Zlín.

Ve Zlíně se představí tři dny před Silvestrem úřadující šampioni z Liberce. Těžký soupeř, který ztrácí na vedoucí Třinec po dvaatřicátém kole pouhý bod. „Víme, do čeho jdeme. Na Štěpána porazili v prestižním utkání Oceláře 3:0. Ale pár dní předtím prohráli ve Varech a se štěstím vyhráli v Pardubicích. Pořád to jsou pouze lidi …My se musíme vrátit k disciplinované hře, pokud chceme uspět,“ řekl devětačtyřicetiletý trenér.

Berani nezískali v letošní sezoně s týmem zpod Ještědu ani bod, oba zápasy hladce prohráli při hrozivém skóre 0:9! „Nesleduji to, z těchto čísel se nedá vycházet. Samozřejmě Severočeši potvrdili výbornou výkonnost v loňské sezoně, kdy vybojovali mistrovský titul. Trenér Filip Pešán razí moderní trend hokeje, nabruslený hokej, spolupráce, zakončení. Tyto rysy jsou zřetelné, mají k tomu hráčskou kvalitu a to z nich dělá velmi dobrý tým,“ upřesnil Svoboda. Velkou formu má liberecký brankář Roman Will, ten drží čisté konto 146 minut a 49 vteřin. Navíc z posledních 15 duelů udržel sedmkrát čisté konto!

Zlínští vyhráli doma čtyři zápasy v řadě včetně skalpu Komety, která se drží v popředí extraligové tabulky. „Že hrajeme doma, může být psychická podpora. Hráči jsou si vědomi, že se jim teď v domácím prostředí daří. Musíme být ale disciplinovaní, jiné slovo nemůžu najít,“ uvedl zlínský kouč.

Otazník visí nad startem útočníka Antonína Honejska, který má drobný šrám na těle. V úterý netrénoval a o jeho případném startu se rozhodne až dopoledne před zápasem. „Ani případná neúčast Honejska nás personálně neohrozí. Hráčů máme dostatek, uzdravil se i junior Gago,uzavřel Robert Svoboda.

Utkání 33. kola Tipsport extraligy PSG Zlín versus Bílí Tygři Liberec se hraje ve středu 28. prosince v 17:30 hodin na ZS Luďka Čajky ve Zlíně. Pokladny budou otevřeny od 16 hodin. Přijďte povzbudit zlínské Berany v boji o důležité extraligové body. Po skončení utkání (cca 20 minut) proběhne u domácí střídačky oblíbená autogramiáda, fanoušci získají podpis kapitána zlínské družiny Ondřeje Veselého.

Vzájemná bilance zápasů Zlína a Liberce v české extralize:
CELKEM: 58 zápasů, 21 – 2 – 3 – 4 - 28, celkové skóre 143:173, 75 bodů
DOMA: 29 zápasů, 15 – 1 – 1 – 1 - 11, celkové skóre 78:73, 49 bodů
VENKU: 29 zápasů, 6 – 1 – 2 – 3 – 17, celkové skóre 65:100, 26 bodů

Nejvyšší vítězství doma: 6:3, 21. září 2008 v sezoně 2008/2009 a 1. února 2013 v sezoně 2012/2013
Nejvyšší prohra doma: 0:5, 22. listopadu 2016 v sezoně 2016/2017
Nejvyšší vítězství venku: 4:0, 1. prosince 2013 v sezoně 2013/2014
Nejvyšší prohra venku: 0:6, 25. ledna 2009 v sezoně 2008/2009

Výsledky obou soupeřů v loňské sezoně 2015/2016: Zlín doma 1:3, 2:1 – venku 1:5, 4:8. Letošní sezona 2016/2017: Zlín venku 0:4 – Zlín doma 0:5.

Výsledky Bílí Tygři Liberec v letošní sezoně 2016/2017: venku Karlovy Vary 5:1, Pardubice 5:4, Chomutov 2:3 po nájezdech, Olomouc 1:2 po nájezdech, Hradec Králové 2:3 po nájezdech, Brno 1:5, Litvínov 2:3 po prodloužení, Mladá Boleslav 3:0, Plzeň 5:0, Sparta 4:1, Třinec 2:1, Olomouc 4:0, Vítkovice 2:0, Zlín 5:0, Plzeň 2:5, Karlovy Vary 3:5, Pardubice 3:2, Chomutov 3:0 – doma Sparta 2:3, Plzeň 2:1, Třinec 0:3, Vítkovice 3:1, Karlovy Vary 2:0, Pardubice 4:2, Zlín 4:0, Hradec Králové 2:1, Brno 4:3 po prodloužení, Litvínov 1:2, Chomutov 2:0, Mladá Boleslav 2:1 po prodloužení, Sparta 1:3, Třinec 3:0.

Kanadské bodování hokejistů Liberce po 32. extraligovém kole: 1. Petr Jelínek 24 (10 + 14), 2. Dominik Lakatoš 20 (9 + 11), 3. Branko Radivojevič 20 (4 + 16), 4. Radim Šimek 19 (9 + 10), 5. Michal Bulíř 17 (7 + 10), 6. Lukáš Krenželok 17 (5 + 12), 7. Milan Bartovič 15 (8 + 7), 8. Vladimír Svačina 14 (6 + 8), 9. Jan Stránský 10 (4 + 6), 10. Ondřej Vitásek 9 (4 + 5) atd.

Statistiky brankářů: Roman Will (22 zápasů) - průměr 1.45 golů na zápas, úspěšnost 94.30 %, Ján Lašák (11 zápasů) – průměr 1.73 gólů na zápas, úspěšnost 92.27 %, Ondřej Bláha (1 zápas) – průměr 0.00 gólů na zápas, úspěšnost 100.00 %.

Sestava Bílých Tygrů v minulém extraligovém kole: Will - Šimek, Ševc, Jánošík, Vitásek, Pyrochta, Derner - Ordoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Svačina, Bulíř, Radivojevič - J. Stránský, Bližňák, Bartovič - M. Procházka, Vantuch, J. Vlach. Trenéři: Pešán, Mlejnek.