Extraligový program nabídne další moravské derby s Kometou


Tipsport extraliga po reprezentační pauze pokračuje v rychlém sledu. V programu 46. kola přichází na řadu další soupeř, kterému Berani mají co vracet. Všechny tři dosavadní střetnutí, včetně dvojzápasu na zlínském ledě, totiž ovládla Kometa. Zítřejší utkání v DRFG Aréně začíná v 18:00.

Jak jsou na tom Berani

Zlínští hokejisté na domácím ledě potvrdili, že se jim proti Boleslavi letos daří, potřetí v této sezóně dokázali středočeského soupeře porazit, zastavit sérii šesti prohraných utkání a dvou utkání bez vstřelené branky. Nyní je ale čeká další soupeř, proti kterému se v letošním ročníku příliš nedaří, a kterého žlutomodří nedokázali porazit pětkrát v řadě, včetně jednoho přípravného utkání. 

"Výhra nad silnou Boleslaví mančaftu určitě přijde vhod. Konečně jsme skórovali, máme tři body. Výkon byl dobrý, obrovská obětavost, bojovnost. Na tom musíme stavět, to nás musí zdobit do dalších zápasů, zvlášť, když nás čeká zítra Kometa. Proti nim musíme ještě zlepšit přesilovky, pomoct si v tom zápase. Sehráváme to dobře, ale musíme proměňovat, to by náš výkon ještě zvedlo," řekl před dalším zápasem s Kometou trenér PSG Berani Zlín Martin Hamrlík.

Trenéři Zlína se v útočné fázi musí obejít bez útočníků Zdeňka Okála, Pavla Sedláčka, Štěpána Fryšary a dlouhodobě také Jakuba Hermana. V obraně chybí pro drobný šrám zkušený veterán David Nosek. V brankovišti stále schází jednička Libor Kašík.

 
Momenty z domácího dvojzápasu s Kometou Brno. Foto: Jiří Zaňát Photography


Z tábora soupeře

Náš zítřejší soupeř v poslední době také neoplývá skvělou formou - z posledních pěti utkání Kometa čtyřikrát prohrála, poradit si v gólové přestřelce dokázala jen s posledními Budějovicemi. Přesto Brňanům patří v tabulce se ziskem 57 bodů 9. příčka.

Útočnou sílu Komety tvoří elitní formace Mueller - Holík - Zaťovič. Především americký bombardér Peter Mueller letos září, s 24 úspěšnými zásahy a 52 kanadskými body velmi směle pronásleduje třineckou dvojici Stránský (28 branek) Růžička (56 kanadských bodů). Petr Holík coby tvůrce hry je zase s 29 asistencemi nejlepším brněnským nahrávačem.


Sestavy z předchozího utkání

HC Kometa Brno: Vejmelka (Klimeš) - Zámorský, Král, Holland, Kučeřík, Svozil, Gulaši - Mueller (A), Holík, Zaťovič (C) - Klepiš (A), Němec, Schneider - Vincour, Rákos, Valský - Bondra, Střondala, Kusko

PSG Berani Zlín: Huf (Kořének) -  Gazda, Řezníček, Ferenc, Novotný, Suhrada, Žižka (C), Hamrlík - Vopelka, Fořt, Kubiš (A) - Šlahař, Honejsek, Sebera - Dobiáš, Köhler, Dufek - Ondráček, Karafiát, Václavek

 

×
Odehrané 18:00 | Muži
Bílí Tygři Liberec
PSG Berani Zlín