pátek 25. října 2019 | Zlin Press - Roman Ordelt

Francouz Claireaux režíroval přesvědčivou výhru nad Boleslaví

Hokejisté PSG Berani Zlín vyhráli v utkání 13. kola Tipsport extraligy 2019/2020 nad týmem Bruslařský klub Mladá Boleslav jednoznačně 4:0 a jsou pod vedením staronového trenéra Roberta Svobody stoprocentně úspěšní. Důležitou tříbodovou výhru režíroval při zlínské premiéře francouzský forvard Valentin Claireaux, prosadil se i Slovinec Žiga Jeglič. Berani vedli v 8. minutě již 2:0, když Francouz nejdříve skóroval v oslabení a poté přidal další gól v přesilovce. Středočeši zřejmě nechali formu v autobuse, když dorazili vzhledem k ucpaným cestám do dějiště utkání se zpožděním. Žižka a spol. přidali ve druhé třetině dva góly a přesvědčivou výhru si pohlídali až do závěru. O zlínské převaze svědčí i počet střel 41:20 ve prospěch domácího celku. Brankář Marek Čiliak udržel poprvé ve zlínském dresu čisté konto. Branky zaznamenali Valentin Claireaux 2, Jan Dufek a Žiga Jeglič. Zlín hraje v neděli 27. října opět doma, od 15:30 hodin se utká s Karlovými Vary.