pátek 03. prosince 2021 | Zlin Press - Roman Ordelt

Hattrick Gazdy srazil favorita do kolen. Berani vyhráli na ledě Sparty!

Hokejisté PSG Berani Zlín vyhráli v zápase 29. kola Tipsport extraligy 2021/22 na ledě týmu HC Sparta Praha 6:4 a odvezli si O2 areny nečekanou tříbodovou výhru! Životní zápas odehrál obránce Daniel Gazda, který zaznamenal hattrick a přidal navíc jednu asistenci. Přitom Berani v utkání třikrát prohrávali, ale vždy stáhli těsný náskok favorita. Kubiš a spol. šli do vedení poprvé ve 45. minutě zásluhou přesné dorážky. Závěr utkání byl doslova infarktový. Nejdříve Sparta v 58. minutě vyrovnala na 4:4, ale poté začal úřadovat Gazda. 112 vteřin před třetí sirénou dal vítězný gól, který ještě zpečetil brankou do prázdné sítě při neúspěšné power-play Pražanů. Branky Zlína v hokejové přestřelce dali Daniel Gazda 3, Antonín Honejsek, Radek Veselý a Patriks Zabusovs. Berani stáhli bodové manko na předposlední tým Kladna opět na rozdíl osmi bodů. Zlín hraje v neděli 5. prosince doma s Pardubicemi.