Hokejové možnosti v USA? Mladí Berani pořádají otevřený trénink se svým partnerem

AKTUALIZOVÁNO. Jak vypadá mládežnický hokej ve Spojených státech? Jak lze propojit školu a studium? A co může mladý hokejista udělat, pokud ho tato možnost láká? Mladí Berani nabízejí odpovědi. Ve spolupráci s Tomášem Kapustou, bývalým hokejistou a nyní generálním manažerem dvou partnerských klubů v americké USPHL, pořádají tento týden v neděli otevřený trénink a prezentaci o hokeji v zámoří.
Mladí Berani mají v rámci svého zahraničního programu jednoho z partnerů v americké Kalifornii – jde o kluby Ontario jr. Reign a San Diego Sabers, které působí v mládežnické USPHL (United States Premier Hockey League) a které fungují pod křídly Los Angeles Kings, slavného klubu v NHL.

V minulosti se mladí Berani už několikrát vypravili za oceán na poznávací zájezd a přátelská utkání, tentokrát v rámci spolupráce přijel generální manažer obou zmíněných klubů Tomáš Kapusta do Zlína. Jedna z vizí zlínského mládežnického hokeje je nabídnout svým hráčům různé možnosti osobního i hokejového rozvoje, takovou možností může být třeba právě působení v partnerském klubu v zámoří.

Tomáš Kapusta povede ve Zlíně informační blok pro veřejnost, který se skládá z otevřeného tréninku na Zimním stadionu Luďka Čajky a následné prezentace o hokeji v zámoří. Díky meziklubové spolupráci mohou případní zájemci předejít možným nástrahám v podobných komerčních nabídkách. Mladý hokejista si tím zároveň nezavírá dveře do Zlína, může se v budoucnu opět vrátit.
  • trénink – v neděli 25. července od 13:15
  • prezentace – v neděli 25. července ve 14:30 (v tiskovém středisku ZS)
  • prezentace je pro hráče i rodiče
  • určeno hokejistům ročníků 2001 až 2008
  • celá akce je zdarma
Pro vážné zájemce bude možnost přímého try-outu , který se uskuteční 31. července od 10:30 do 11:30 na zimním stadionu ve Vyškově. Přednášky ve Zlíně lze sledovat také přes Zoom, a to na tomto odkazu. Přístupové údaje jsou:
  • Meeting ID: 834 2211 7032
  • Heslo: mJ1y38
Tomáš Kapusta je bývalý vynikající hokejista, který byl draftován do NHL týmem Edmonton Oilers. Je trojnásobným vítězem české nejvyšší soutěže (1x Zlín, 2x Vsetín), získal bronz na mistrovství světa 1993, startoval na olympijských hrách a čtyři sezóny strávil také v nejvyšší finské soutěži.