Načítám přehrávač...

Hokejoví Berani trénují na ledě, trenérům se hlásilo dvaatřicet hráčů včetně všech posil

Hokejisté PSG Zlín zahájili rozhodující část přípravy před startem extraligové sezony 2015/2016. K prvnímu tréninku na ledě vyjelo pod vedením trenérského tria Rostislav Vlach, Juraj Jurík, Richard Hrazdira celkem 32 hokejistů. Na ledě PSG arény nechyběla ani šestice nových posil Martin Cibák, Tomáš Sýkora, Tomáš Čachotský, Daniel Štumpf, Aleš Holík, David Šťastný a dále dvojice Karol Korím a Petr Obdržálek, která je ve Zlíně na zkoušce. Berani mají před sebou sedm týdnů přípravy na ledě, během nichž sehrají 11 přípravných zápasů včetně tradiční účasti na letním turnaji Rona Cup v Trenčíně. Zlín odehraje úvodní přípravu ve čtvrtek 6. srpna v Bratislavě se Slovanem, do nového ročníku extraligy vstoupí v pátek 11. září na ledě mistrovského týmu Litvínova.

Po loňské sezoně ukončili úspěšnou hráčskou kariéru ikony klubu Petr Čajánek a Petr Leška. „Věřím, že jsme kádr doplnili vhodnými hokejisty, kteří postupně nahradí tyto veličiny. V týmu je značná konkurence a je vidět na jednotlivých hráčích velká motivace, prosadit se do extraligového kádru. Máme k dispozici hráče, kteří jsou po hokejového stránce na výši a mají i velmi pozitivní povahové vlastnosti. Konkurence se rozhodně zvýšila a kluci bojují o místo s velkým zaujetím a nadšením,“ pověděl Rostislav Vlach, první trenér PSG Zlín.

Sestava by se měla vykrystalizovat do extraligového podoby během srpnových přípravných duelů. „Během měsíce zúžíme široký kádr. Chceme si nechat osm obránců a čtyři kompletní útoky. Ostatní hráči odejdou na střídavý start do první ligy,“ uvedl třiapadesátiletý zlínský kouč.

Berani mají k dispozic poměrně široký hráčský kádr, který v současnosti čítá celkem 34 hokejistů. „Bylo potřeba zvýšit konkurenci týmu na jednotlivých postech, což se nám podařilo. Přístup hráčů k tréninku i celková atmosféra nám dává za pravdu,“ řekl Mgr. Karel Adamík, generální manažer klubu.

Klub hodně spoléhá na slovenského útočníka Martina Cibáka, který ve své kariéře odehrál řadu zápasů v NHL, KHL nebo ve Skandinácii. V dresu Tampy zvedl nad hlavu i věhlasný Stanley Cup. „Martin je velmi zkušený hráč, má obrovské zkušenosti a spoustu toho v hokejové kariéře zažil. Na Slovensku se ukazovali ve velmi dobrém světle Tomáš Sýkora i Daniel Štumpf. Věřím, že dobrou výkonnost prokáží i v české extralize. Tomáš Čachotský měl v první lize dlouhodobě výbornou výkonnost, je to technický typ hokejisty, kterých tady není nikdy dostatek,“ vysvětlil Vlach.

Leškovu roli by měli převzít Petr Holík a Roman Vlach. „Měli by zacelit tuto mezeru. Věkem jsou ještě mladí hráči, ale hokejově už jedni ze starších. Po odchodu Čajánka s Leškou nastává nová doba, nová éra a určitě se s tím dokážeme vyrovnat. Po loňském zpackaném startu bude záležet, aby se nám podařil začátek extraligy. Věřím, že herně i morálně je tým na výši,“ pověděl zkušený kouč Rostislav Vlach.

Jak trénovali hokejisté PSG Zlín na prvním tréninku na ledě v rámci extraligové sezony 2015/2016?

Brankáři (šedí): Libor Kašík, Tomáš Štůrala, Petr Zavadil.

I. skupina:
Žlutí: Jiří Marušák, Patrik Urbanec – Zdeněk Okál, Martin Cibák, Tomáš Sýkora
Bílí: Oldrich Kotvan, Tomáš Žižka – Ondřej Veselý, Petr Holík, Daniel Štumpf
Černí: Michal Stuchlík – David Šťastný, Lubomír Kovařík, Tomáš Fořt

II. skupina:
Červení:
Aleš Holík, Dalibor Řezníček – Tomáš Čachotský, Roman Vlach, Robert Říčka
Zelení: Martin Matějíček, Oldřich Horák – Pavel Kubiš, Pavel Sedláček, Filip Čech
Modří: Karol Korím – Jiří Ondráček, Dominik Matula, Petr Obdržálek, Michal Popelka

Scházeli: Miroslav Zaremba, David Hrazdira (oba nemoc)

Fotogalerie