Honejsek režíroval výhru: Uklidnil nás vždy dvougólový náskok

Nejlepším hráčem na straně týmu PSG Berani Zlín byl v přestřelce na ledě Hradce Králové vyhlášen po právu Antonín Honejsek. Zlínští hokejisté vyhráli důležitou bitvu dvanáctého extraligového kola po divokém výsledku 6:5 a sedmadvacetiletý forvard zaznamenal čtyři kanadské body za jeden gól a tři nahrávky. „Potřebovali jsme zápas urvat, ale byly to strašné nervy,“ pověděl Honejsek v útrobách královehradecké arény.
Zlínští hokejisté si připsali na své konto třetí výhru v sezoně a po třech prohrách v předchozím týdnu se mohli opět radovat. „Skvělý pocit, jedním slovem neskutečné. Nakonec se nám tady povedlo vyhrát. Věděli jsme, jak je zápas důležitý a podle toho jsme se snažili hrát,“ pověděl prostějovský rodák, který se prodral čtyřmi body do čela klubové produktivity Beranů.  

V Hradci se hrál hodně ofenzivní hokej, diváci viděli celkem jedenáct gólů a během utkání se rozhodně nenudili. Zlín se nakonec radoval  z výhry, i když je domácí v počtu střel přestříleli 49:23! „Bylo důležité, že jsme vedli vždy o dva góly. Hned co domácí snížili, šli jsme opět třikrát nebo čtyřikrát do dvougólového náskoku. To nás pokaždé uklidnilo. Hradec sice čtyřikrát snížil na rozdíl jediného gólu, ale nakonec jsme zápas o gól vyhráli,“ řekl Honejsek k průběhu dramatické bitvy pod Bílou věží.

Berany vedl poprvé staronový hlavní trenér Robert Svoboda. S týmem absolvoval jen dva tréninky a hned se postavil na střídačku při duelu na východě Čech. „Každá změna trenéra je impulsem pro tým. Hned při zápase v Hradci to bylo na ledě znát. Ani jedna strana nešla do neznáma, Robert nás trénoval přes dva roky, známe se velmi dobře. Určitě navážeme společně na předchozí úspěšnou spolupráci,“ uzavřel Antonín Honejsek.

Útočník Antonín Honejsek v souboji o kotouč s Lukášem Cingelem. FOTO: MOUNTFIELD HK - STANISLAV SOUČEK