Hra byla dobrá, ale sráží nás produktivita, lituje Daniel Gazda

Hokejisté PSG Berani Zlín vyslali na olomouckou branku celkem třicet čtyři střel, ale ani to na body body nestačilo a z Hané se vrátili bez bodu po porážce 1:3. "Hra byla od nás dobrá po celý zápas, ale trápí nás žalostná produktivita," pověděl po utkání dvaadvacetiletý obránce Daniel Gazda, který kvůli zranění ruky vynechal čtrnáct zápasů v řadě. Zlínští vyšli bodově naprázdno podruhé v řadě a vstřelili jen jeden gól.
Danieli, proti houževnaté Olomouci gól přišel pozdě. Poslední dobou tým hodně trápí produktivita, je to tak?
"Hra byla dobrá po celý zápas, ale přesně tak, trápí nás produktivita. Vstřelený gól přišel pozdě. Sice jsme v první třetině dvakrát inkasovali, ale to vyplynulo ze hry, nesrazilo nás to. Věděli jsme, že hrajeme dobře a chce to dát branku. Ta ale chyběla, na tom jsme bohužel pohořeli."

Poslední dobou se zasekla skvělá bodová šňůra. Každopádně na jedenácté místo stále držíte náskok sedmi bodů. Jste v klidu?
"Po každé prohře je člověk naštvaný, ale říkám, hra byla dobrá. Do play off chce každý, je to boj. Jsme rádi, že už se nemusíme dívat úplně dolů. Tam, kde jsme byli na začátku. Je to v našich rukách."

V první třetině jste se z pozice obránce prezentoval pěknou útočnou akcí, jen jí chyběl gól.
"Trenéři nás nutí aktivní hře směrem dopředu, pomáhat útočníkům. Já se tím snažím prezentovat, někdy mi to i vyjde. Kluci tam skvěle přehráli hráče, otevřel se mi prostor, kopl jsem do toho a byl jsem rázem v dobré pozici. Škoda, že to Honzovi Dufkovi zajelo někam pod nohy a hůře to trefil.".

Byl to váš první duel po zranění, jak jste se cítil?
"Nehrál jsem celou čtvrtinu, ale cítil jsem se dobře. Hodně jsem trénoval, protože bruslit jak jsem mohl. Šlo jen o to, že jsem neměl v ruce stisk. Dost jsem se těšil na zápas, teď už jsem fit a konečně hraju."

Navrátilec do sestavy Daniel Gazda v souboji u mantinelu s olomouckým Davidem Ostřížkem. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT