Hráči klubu PSG Berani Zlín přistoupili na snížení platů

Zlín - Životy profesionálních klubů během koronavirových opatření jsou problematické. Uzavřené stadiony, žádní fanoušci, nulové příjmy z prodaných vstupenek. I přes tyto finanční výpadky se od začátku stalo hlavním cílem klubu PSG Berani Zlín zajištění finanční stability a udržitelného fungování klubu. To i za cenu finančních škrtů, ke kterým bylo nutné přistoupit.

 „Již před začátkem ročníku jsme jasně deklarovali, že je pro nás primárním cílem ustát sezónu také po ekonomické stránce a zakončit ji, pokud možno, s vyrovnaným rozpočtem. Všechny naše kroky k tomu postupně směřují. Provedli jsme úspory v provozních nákladech. Neobsadili jsme uvolněnou pozici generálního manažera, a ušetřili tak na platech vedení. Samotní hráči šli s platy dolů a ukázali, že pro ně náš klub něco znamená a není jim lhostejný. Za to jim patří velké uznání, protože víme, jak těžké to pro ně a jejich rodiny s ohledem na běžné životní náklady je,uvedl Jiří Korec, prezident klubu PSG Berani Zlín.

Velké poděkování tedy patří hokejistům A-týmu Beranů, kteří od října přistoupili na snížení výplat o 40 procent. Klub PSG Berani Zlín si velmi váží jejich přístupu k nastalé a velmi neobvyklé situaci. Od 1. května, kdy začala letošní sezona, až do konce kalendářního roku se tým a trenéři vzdali celkem čtyř výplat. 

„Chápeme, že situace je nyní velmi složitá. Byli jsme zvyklí hrát před plným hledištěm a nyní se učíme, jaké je to hrát bez diváků. Po debatě s vedením klubu jsme se rozhodli přijmout plán, který pracuje s několika možnými scénáři, a jeho součástí je aktuální snížení platu. Je to pro nás nepříjemné, ale vážíme si toho, že nám sjednaná část mzdy přichází v termínu,“ poznamenal Tomáš Žižka, kapitán klubu PSG Berani Zlín.