Jakub Sedláček: Měli jsme nůž na krku, museli jsme vyhrát

Hokejisté PSG Berani Zlín získali v 8. kole Tipsport extraligy velmi důležité tři body po dominantním výkonu na ledě Sparty. Zlínští v O2 aréně zvítězili přesvědčivě 5:1, přičemž zezadu vše jistil jednatřiceti zákroky gólman Jakub Sedláček.
Beranům se povedly především závěry třetin. V první osm vteřin před sirénou skóroval Štěpán Fryšara, ve druhé dvanáct vteřin před koncem periody Michal Poletín. Zlín nakonec i díky dvěma využitím přesilovkám bere tři body za výhru 5:1. "Dva góly ke konci třetin byly zásadní. Minule se časomíra otočila proti nám, tentokrát jsme zase měli štěstí my. Jsou to tři body, které jsme museli urvat. Plno bodů jsme poztráceli vlastními chybami, měli jsme už nůž na krku," pověděl gólman PSG Jakub Sedláček.

Kromě branek v posledních vteřinách byl klíčový ještě jiný moment utkání: za stavu 1:2 hrubě chybovala zlínská obrana a Sedláček musel čelit přečíslení dvou soupeřů. Stejně jako při dalších třiceti střeleckých pokusech soupeře byl však úspěšný. "Byl to důležitý moment, místo 2:2 jsme pak dali na 3:1. Měli jsme štěstí, které nám poslední dobou chybělo. Samozřejmě to byla obrovská chyba, ale... Minulé duely jsem lepší zákroky neměl, teď se to povedlo. Myslím, že mě to nějak škrtlo o vyrážečku," řekl osmadvacetiletý maskovaný muž.

Berani mají nyní na kontě devět bodů, šanci přidat další mají ve středu doma proti Pardubicím. "Jak tým, tak já jsme podali dobrý výkon, mám z toho dobrý pocit. Musí nás to nakopnout," burcuje Sedláček.

Mimo jiné divoký byl i závěr třetí třetiny. V něm sice už Berani nevstřelili gól, živo ale bylo okolo Sedláčkovy branky, kde se pouhé dvě vteřiny před závěrečnou sirénou strhla hromadná bitka. "Šli do toho posledního střídání s jasným cílem. Kdybych byl trenér, tak zřejmě taky souhlasím s tím, že to musí soupeře aspoň bolet, když už prohrajete 1:5, ale... Kluci říkali, že náš hráč dostal přes držku, když to nečekal. Každopádně rozhodčí mi říkali, že to viděli, a že to bude v zápise. Doufám, že si ten kluk aspoň pět zápasů nezahraje," zhodnotil závěrečné vystoupení Sparty Jakub Sedláček.

×
Dnes v 12:00 | Dor.
PSG Berani Zlín
HC Vítkovice Ridera