Jiří Marušák: Liberec nás přehrál, ale neodehráli jsme úplně špatný zápas

Úvod dobrý, více než dvacet minut ale Berani v Liberci s Bílými Tygry držet krok nedokázali. Konečný výsledek 0:4 vypadá jednoznačně, podle zkušeného zadáka Jiřího Marušáka ale předvedený výkon nebyl špatný. "Neodehráli jsme úplně špatné utkání, bohužel na Liberec v jejich momentální pohodě to nemělo šanci na úspěch," řekl po utkání čtyřicetiletý obránce. Pravdou je, že Severočeši odehráli duel velmi dobře a zlínské hokejisty do šancí pouštěli pouze zřídka.
- Myslíte, že konečný výsledek 0:4 odpovídá podanému výkonu?

"Asi ano, soupeře jsme moc neohrozili. Velmi dobře jsme odehráli první třetinu, po které byl stav nerozhodný. V úvodu druhé části jsme rychle inkasovali dvě branky po našich malých nepozornostech a soupeř se s vedením dostal i do klidu. Opticky nás Liberec přehrával, ale dle mého jsme neodehráli úplně špatné utkání. Bohužel na Liberec v jejich momentální pohodě to nemělo šanci na úspěch."

- Do Liberce jste odcestovali o den dříve, asi to účel splnilo, jak jste již říkal, první třetina byla zahraná solidně.

"Ano, a v kombinaci s tím, že jsme hráli na tři pětky, tak to bylo ještě lepší, hned jsme byli v tempu. Bohužel menší počet hráčů na naší straně byl nakonec proti nám. V závěru se projevilo to, že soupeř hru rozložil na čtyři útoky a začal nás přehrávat."

- Dost těžko jste se dostávali proti Tygrům do šancí, musíme přiznat, že hráli dobře.

"To určitě. Hrají dobře pozičně do brány a pokud chcete proti nim uspět, musíme se vyrovnat v pohybu i v nasazení. Když k tomu přidáte nápad a myšlenku, máte naději. To se nám tentokrát nepodařilo."

- I když to ze začátku nevypadalo, opět se úplně nepodařil začátek sezony.

"Letošní sezona je zase atypická, a to v tom, že lepíme útok, jak se dá. Pokaždé třetí lajnu hraje někdo jiný a to se někde musí projevit. Ještě máme relativně dost času, povinnost nám ale velí se soupeři okolo nás a pod námi bojovat a bodovat. V tomto duelu jsme chtěli vybojovat body zpět za ztrátu s Pardubicemi, ale bohužel se to nepovedlo."

- V zápasech tým sráží individuální chyby, co s tím?

"Ty k hokeji patří, vždy tam budou. Samozřejmě je ale musíme eliminovat, což jde chytrou a organizovanou hrou. Musíme si promluvit a domluvit si určitý herní řád."

- Zlínští fanoušci byli v Liberci zase parádní, přijelo jich kolem dvaceti a byli slyšet, to určitě potěší?

"Velmi potěší. Jsme moc rádi, že jezdí v hojném počtu i takové dlouhé cesty. O to víc nás mrzí, že jsme nedokázali vstřelit ani jeden gól, aby měli radost."

Nejzkušenější obránce PSG Zlín Jiří Marušák načal v nejvyšší soutěži již devátou stovku zápasů.