Lékařská a fyzioterapeutická práce bude na TOP úrovni

S kompletním lékařským, fyzioterapeutickým a masérským týmem extraligového mužstva PSG Berani Zlín se sešlo vedení klubu a jeho sportovní úsek. Cílem setkání bylo dohodnout perfektní organizaci a koordinaci zabezpečení pro A mužstvo tak, aby bylo eliminováno riziko zranění hráčů, popřípadě bylo zajištěno jejich rychlé a účinné léčení v průběhu nadcházejícího ročníku Tipsport extraligy. Minimalizace počtu zranění v kádru je jedním z důležitých aspektů úspěšné sezony, proto klub na prevenci i přístup hráčů klade maximální důraz.
"Loňská sezona nám ukázala, jak obtížné je podávat konstantně kvalitní výkony, když je řada opor zraněných. Proto na hráče apelujeme, aby rehabilitaci a prevenci věnovali maximální pozornost. Zároveň chceme celou tuto oblast ještě více zprofesionalizovat," uvedl Robert Svoboda, vedoucí sportovního úseku a hlavní trenér PSG Berani Zlín.

Právě vysoký počet zraněných hráčů Zlína byla jedna z příčin loňské neúspěšné sezony, ve které Berani scházeli ve vyřazovacích zápasech play off a v konečném účtování obsadili až třináctou příčku. „Během více než hodinové schůzky jsme si nastavili pravidla pro příští extraligovou sezonu. Dosavadní velmi dobrou spolupráci chceme ještě více prohloubit a zlepšit,“ pověděl Martin Kotásek, sportovní manažer a vedoucí mužstva extraligového týmu mužů.  

Lékařsko-fyzioterapeuto-masérský realizační tým extraligového týmu PSG Berani Zlín v sezoně 2021/22:
Lékaři: MUDr. Jiří Duben, Ph.D, doc. MUDr. Jiří Gatěk, Ph.D., MUDr. Bohumil Dudešek, MUDr. Eduard Haša. Fyzioterapeut: MUDr. Pavol Skalka. Fyzio příprava: Mgr. Soňa Švecová Hauserová. Maséři: Ján Křižko, Lubomír Pelaj.