Libor Kašík: Raději hrát škaredý hokej a vyhrát, než hrát pěkně a prohrávat

Dvaadvaceti úspěšnými zásahy pomohl hokejistům Aukro Berani Zlín k vydřené výhře 2:1 nad Duklou Jihlava. Berani i díky výbornému výkonu brankáře Libora Kašíka drží náskok čtyři body na jedenácté místo a stále mohou doufat v umístění v elitní desítce. "Raději budeme hrát škaredý hokej a vyhrávat, než hrát pěkně a prohrávat. Se třemi body jsem nesmírně spokojený," řekl Kašík.
- Třikrát jste prohráli, byl to pro vás možná klíčový zápas?
"Říkali jsme si to před zápasem. Kdo se malinko vyzná v hokeji, tak věděl, že pokud chceme být v této sezoně úspěšný, musíme vyhrát. To se nám povedlo s obrovskou dávkou štěstí a odhodlání kluků, kteří tam nechali srdíčko. Vyhráli jsme 2:1, ale i takové zápasy se počítají. Hodně důležité body. Uvidíme, jak se bude dál vyvíjet sezona. Ale už zbývá jen pár zápasů, budeme pořád bojovat."

- Jihlava dnes hodně kousala, ještě za stavu 0:1 měl Petr Straka sólo. Nezatrnulo ve vás?
"V přesilovce jsme špatně rozehráli puk a jel na mě sám. Podařilo se mi jeho nájezd trochu vytěsnit i se štěstím. Říká se, že když nedáš, tak dostaneš, což potvrdilo. Rozhodly přesilovky. Jihlava hraje všechno do brány, snaží se často střílet. Dnes jsme tak dostali první gól. Trochu mě to překvapilo. Jejich hráč si puk zpracoval a místo, aby nahrával do prázdné, tak ho poslal za mě a nestihl jsem v pohybu nahoru zareagovat. Naštěstí to bylo od nich všechno."

- Jak moc je psychicky náročný finiš základní části, kdy může každý duel rozhodnout?
"Tohle si moc nepřipouštím. Spíše se užívám hokej. Když si to takhle nastavíte v hlavě, tak nemůže být pro vás nic náročného. Je třeba jít do utkání s pokorou a splňovat věci, které máte."

- Jihlavě jste v tabulce utekli a máte sedmnáctibodový náskok na baráž. Uklidnilo vás to?
"Trošku jsme to v hlavách měli, je to pořád strašák. Podle toho také zápas vypadal. Nebylo to úplně ideální. Raději budeme hrát škaredý hokej a vyhrávat, než hrát pěkně a prohrávat. Se třemi body jsem nesmírně spokojený. Oba týmy věděly, jak moc důležitý je zápas. Jihlava se mohla přiblížit dvanácté příčce, my jsme se zase mohli vzdálit play-out. Oba týmy tušily, že to bude na krev a tak to také bylo."

- Co tahle výhra znamená?
"Máme do úterního zápasu v Litvínově trošku klidnější hlavy. Ale zase to bude důležitý zápas a musíme jít také na krev."

- Pak hrajete v pátek doma s Olomoucí, což je váš rival v boji o play-off.  Je to kritická část sezony, kdy ji můžete zlomit?
Je to tak. Ale opakuji to celou sezonu dokola. Chceme bodovat s každým. To je naše filozofie, i když připouštím, že tohle budou důležitější zápasy.

- Co říkáte na výkon Zdeňka Okála, který dvěma góly rozhodl?
"Kdybych ho pochválil, přestal by hrát. Letos mu to lepí, jenom dobře pro nás. Ať vydrží. Dnes to z jedničky krásně trefil přesně, gólman neměl žádnou šanci."

Brankář Aukro Berani Zlín čelí ataku kapitána Jihlavy Tomáše Čachotského. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT