Málek a Suhrada obléknou dres národního týmu, Zlín bude hostit jeden z kempů

Nová sezona pozvolna startuje také na úrovni reprezentace, mládežnické výběry čekají během léta především přípravné kempy. Ze zlínských hokejistů dostali pozvánku brankář Tomáš Málek (na snímku) na celorepublikové soustředění gólmanů a obránce Jiří Suhrada na kemp dvacítky. Na dalších akcích figurují mladí Berani jako náhradníci. Jedno ze soustředění se uskuteční začátkem srpna na PSG aréně.

Začátek reprezentační sezony je letos ovlivněný dopady pandemie, ty komplikují hlavně organizaci mezinárodních zápasů a turnajů. Některé tradiční akce se proto letos neuskuteční (např. Hlinka Gretzky Cup v Kanadě nebo Turnaj čtyř zemí v Německu), u jiných se ještě uvidí podle aktuální situace. Hokejový svaz zároveň řeší možné náhradní varianty. Mládežnické výběry proto v nejbližších týdnech čekají především přípravné kempy.

Národní tým U20

Nejstarší mládežnická kategorie už má první soustředění za sebou, nyní přijde na řadu devítidenní kemp v Brně, jehož součástí budou i tři přípravné zápasy proti Slovensku. Ten začíná v neděli 19. července. Ze zlínských hokejistů dostal pozvánku opět obránce Jiří Suhrada, který se připravuje na novou sezonu s áčkem Beranů.

Národní tým U18

Prestižní Hlinka Gretzky Cup se letos neuskuteční, ovšem český výběr do 18 let o společnou akci nepřijde. Reprezentaci čeká od pondělí 3. srpna šestidenní soustředění v prostorách zlínské PSG arény. Mezi náhradníky figurují dva útočníci Beranů – Lukáš Chludil a Šimon Frömel.

Národní tým U17

Reprezentační „sedmnáctka“ má před sebou přípravný kemp v Plzni a následně výjezd do švýcarského Zuchwilu, kde se sehraje tři zápasy s domácím výběrem. Akce začíná v neděli 19. července a potrvá týden. Mladí Berani mají zastoupení mezi náhradníky – na případné povolání bude čekat obránce Adam Burian.

Brankářský kemp

Od pondělí 13. července budou Rokycany hostit velké gólmanské soustředění, na které se sjedou téměř čtyři desítky mladých brankářů různých věkových kategorií. Zlínský klub bude mít na kempu jednoho zástupce – je jím Tomáš Málek, který spadá do kategorie U16.