Mladí Berani se zapojili do projektu Sportování v mateřských školách

Zlínský hokej od nového školního roku spojil síly s dalšími sportovními kluby ve městě a připojil se k aktivitě, která má ambici přivádět kluky a holky hravou a zábavnou cestou ke sportu. V pondělí 4. října zlínští trenéři přivítali na PSG aréně první děti z mateřské školy „Kolektivní dům”.

Projekt Sportování v mateřských školách vznikl už v roce 2013, stojí za ním Sportovní klub basketbalu Zlín. Letos na podzim se zapojily i další kluby ve městě – děti si tak během školního roku budou moct kromě hokeje a basketbalu vyzkoušet také atletiku, fotbal, tenis, gymnastiku, tanec, házenou a volejbal.

„Cílem je seznamovat děti nenásilnou formou s různými typy sportů, s trenéry a s prostředím, do kterého se běžně nemusí dostat. Snaží se vést kluky a holky k radosti z pohybu a k všestrannému rozvoji pohybových schopností, podporovat kreativitu a vytvářet předpoklady pro pozdější sportovní realizaci dětí. Moc rádi jsme se jako klub k tomuto projektu připojili,” vysvětluje trenér mládeže Petr Čajánek.

V praxi projekt funguje tak, že si třídy po dobu jednoho měsíce mohou vyzkoušet určitý druh sportu (program v klubech se koná jednou týdně) – během školního roku tak děti postupně vystřídají celou sportovní nabídku. Celkem se do projektu zapojilo deset mateřských školek.

×
Odehrané 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
HC Sparta Praha
×
Odehrané 15:00 | Jun.
PSG Berani Zlín
HC Vítkovice Ridera