Mladí hokejisté zahájí společnou letní přípravu. Bude dobrovolná a s důrazem na hygienu

Po několika týdnech ryze individuálního tréninku se mohou mladí Berani konečně začít připravovat společně. Navzdory postupnému návratu ke klasickému tréninkovému režimu však bude letošní suchá příprava specifická – účast hráčů bude dobrovolná a všichni přítomní budou dodržovat předepsaná hygienická pravidla. Společné tréninky se rozběhnou v pondělí 11. května.

Týmům poslouží venkovní i vnitřní sportoviště na různých místech města. Kromě Zimního stadionu Luďka Čajky a PSG arény se budou hokejisté potkávat v tělocvičně ZŠ Emila Zátopka, ve venkovním areálu gymnázia TGM nebo na některých fotbalových hřištích. Veškeré informace a podrobnosti mají hráči a jejich rodiče k dispozici v klubovém informačním systému (KIS).

Příprava společně s týmem je dobrovolná. Každý hráč, který se bude chtít účastnit, musí před prvním tréninkem odevzdat vyplněný a podepsaný souhlas rodičů. Ti mají formulář k dispozici zde nebo ke stažení ve formátu PDF v klubovém informačním systému (KIS). Tento režim bude platit po celou dobu suché přípravy, tedy až do konce června.

„V naší zemi stále platí určitá omezení a víme, že ne každý z rodičů bude chtít pouštět své dítě do větších kolektivů. Nemůžeme nikoho nutit, proto necháme rozhodnutí na rodičích, zda se hráč týmového tréninku zúčastní, nebo ne,“ vysvětluje sekretář mládeže Tomáš Jankovič, proč bude skupinová mládežnická příprava zlínského klubu prozatím dobrovolná.

Během přípravy se budou všechny týmy na všech sportovištích držet předepsaných hygienických podmínek. Mezi ty patří například pravidelná dezinfekce tréninkových pomůcek, dostupná dezinfekce pro potřeby mladých hokejistů nebo boty určené výhradně pro vnitřní sportoviště. Podrobnosti a přesné znění hygienických pravidel naleznou rodiče opět v klubovém informačním systému.

Podmínky společného tréninku se mohou ještě průběžně měnit v závislosti na vyhlášených nouzových opatřeních ze strany státu. S případnými dotazy se mohou rodiče obracet na jednotlivé trenéry.