Mladík Štěpán Fryšara po premiérovém gólu v extralize: Puk si někam schovám

Prohrávali už o tři góly, ale neskutečným finišem dokázali ztrátu Plzně vymazat. Bod po porážce 4:5 na samostatné nájezdy hokejisté Aukro Berani Zlín určitě berou. „Pořád jsem věřil, že můžeme bodovat. Byl to výborný zápas,“ řekl útočník Štěpán Fryšara, který vstřelil první extraligový gól v kariéře.
- Povídejte, jak si budete tuhle branku pamatovat?
"Na konci přesilovky střílel Tomáš Žižka od modré čáry. Počkal jsem si mezi kruhy, puk se ke mně odrazil a dal jsem to do levého rohu. Střelu jsem ani pořádně neviděl."
 
- Užil jste si následné oslavy?
"Když jsem slyšel fanoušky vyvolávat moje jméno, byla to úžasná euforie. (úsměv) Dostal jsem pak na střídačce puk, ale ani nevím, od koho. Někam si ho schovám a budu na něho hezky vzpomínat."
 
- Po takovém průběhu utkání zřejmě bod berete, že?
"Určitě ano. Byl to výborný zápas. Ještě proti Plzni, která je na tom výborně. Mají skvělé hráče. Ale i v době, kdy jsme prohrávali 1:4, tak jsem věřil ve vyrovnání. Naděje tam byla."
 
- Na nájezdy jste nechtěl jít?
"To ne. Jsou tady kvalitnější a zkušenější hráči. A stejně je to na výběru trenérů. Těší mě už to, že jsem dnes dostal důvěru na přesilovky."
 
- Co vám ukázala extraliga dospělých?
"Je to úplně jiný hokej než v juniorce. Soupeři jsou hodně silní, s Plzní jsem to dost pocítil. Mám co zlepšovat."


Devatenáctiletý útočník Aukro Berani Zlín Štěpán Fryšara (vlevo) se raduje společně s Tomášem Žižkou z prvního gólu v seniorské extralize. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT