Na dres pod stropem jsem hrdý, přiznal Petr Leška po slavnosti

Slavnostní předehru měla dohrávka 37. kola Tipsport extraligy mezi hokejisty Zlína a Sparty. Mezi Legendy zlínského hokeje oficiálně vstoupil bývalý útočník a dvojnásobný mistr České republiky Petr Leška. Berani pod střechu Zimního stadionu Luďka Čajky vyvěsili při slavnostním ceremoniálu jeho dres s číslem 19. Stal se dvanáctým hráčem v historii zlínského hokeje, jehož dres visí pod stropem zimního stadionu.

Chomutovský rodák Petr Leška drží dva české rekordy. Je nejproduktivnějším hráčem extraligové historie (909 kanadských bodů) a zároveň v nejvyšší soutěži odehrál nejvíce zápasů v kuse (593). „Jsem moc rád, že se moje jméno a číslo nachází pod stropem stadionu. Jsem na to hrdý a moc za to zlínskému klubu děkuji,“ prohlásil na setkání s novináři o přestávce duelu mezi Zlínem a Spartou. Slavnostnímu ceremoniálu byla přítomna Petrova rodina, manželka Ivana, synové Kristián a Ondřej.

Petr Leška obdržel ručně malovaný obraz od Jakuba Tománka jako poděkování za  předvedené výkony ve zlínském dresu. Z iniciativy Ševci Fans půjde finanční výtěžek z dražby dvou fotokopií obrazu na plicní oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně.

Když jeho dres stoupal nad vyprodané ochozy zlínského stadionu, měl podle svých slov smíšené pocity. „Spíš jsem vzpomínal na kariéru, kterou jsem prožil. Některé záběry z videa, které klub připravil, už jsem si ani nepamatoval,“ prozradil s tím, že slzy mu do očí nevyhrkly.

Svou bohatou hokejovou kariéru, během níž ve zlínských barvách dvakrát opanoval extraligu, ukončil Petr Leška v devětatřiceti letech v květnu roku 2015. První branku Beranů v sobotním utkání zařídili dva hráči, od kterých jej příliš mnoho roků nedělí – čtyřicetiletý Tomáš Žižka a osmatřicetiletý David Nosek. „Ruce mě ale nesvrběly. Už je to přece jen nějaká doba, co nehraji,“ zasmála se čerstvá Legenda zlínského hokeje.

Choreo zlínských fanoušků pro krále produktivity Petra Leška. Díky za všechny kanadské body. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT

×
Odehrané 18:15 | Dor.
Salith Šumperk
PSG Berani Zlín