středa 22. listopadu 2017 | Zlin Press - Jakub Kudláč

Na hattrick jsem necílil, ten je moc drahý, smál se po výhře na Spartě Okál

Dva góly za 79 sekund z hokejky zlínského útočníka Zdeňka Okála zlomily ve 24. kole Tipsport extraligy odpor pražské Sparty, která s Berany hrála až do Okálových tref ve 29. a 30. minutě bez branek. Slepené přesné zásahy zlínské osmaosmdesátky se nakonec ukázaly jako rozhodující, v O2 aréně totiž nakonec hosté slavili výhru 3:1.

Velmi rychle se hokejisté Aukro Berani Zlín vzpamatovali z domácí nedělní porážky 1:6 s Mladou Boleslaví a v Praze získali podstatné tři body. Dle Okála ale velký rozdíl mezi výhrou 3:1 a prohrou 1:6 nebyl, jen ne vždy zkrátka stojí při vás štěstí. "Bylo to podobné, akorát oproti zápasu s Bolkou nám tam dnes spadly nějaké góly. V neděli jsme měli padesát střel a nic, tentokrát stačila polovina na tři. Všechno proti Spartě sedlo, puky se nám odrážely," pochvaloval si sedmadvacetiletý forvard.

"Jsou zápasy, kde se bojuje a je to o prvním gólů," poukázal Okál na to, že až do 29. minuty se hrálo 0:0. Pak ale přišel dlouhý pas Robertse Bukartse a Zdeněk Okál samostatné únik proměnil. "Od Bukyho to byl skvělý pas," vyzdvihl Okál, který již za 79 sekund zvýšil na 2:0 šikovnou tečí z hole dalšího lotyšského hráče, obránce Ralfse Freibergse. "Teč je zase o štěstí," dodal.

Přitom obrovskou šanci otevřít skóre měli Berani již první třetině, více než minutu a půl dlouhou přesilovku pět na tři ale nevyužili. "Říká se, že kdo nedá pět na tři, nezaslouží si vyhrát. My jsme ale nakonec naštěstí stejně šli do vedení," pověděl Okál, jenž má na kontě v této sezóně čtyři branky.

Na pátou a celkově hattrick v duelu se Spartou už ale nemyslel. "Jen to ne, hattrick je moc drahý," smál se Zdeněk Okál.