Navrátilec Okál po prvním zápase po zranění: Bylo to pro mě velmi těžké

Poprvé po těžkém zranění z přípravného utkání naskočil Zdeněk Okál do extraligového utkání. Na ledě Třince odehrál devět minut, přičemž jak sám říká, bylo to tak akorát. "Bylo to pro mě velmi těžké. Snažil jsem se si hru nekomplikovat," sdělil po vítězství 2:1 v nájezdech.

- Zdeňku, jak se hrálo po tak dlouhé době?

"Těžce. Fakt to bylo těžké. Moc jsem toho nenatrénoval, snažil jsem se jen nedělat chyby, všechno nahazovat, moc si tu hru nekomplikovat. Mám za sebou asi tři týdny tréninku, jenomže po takovém zranění je to těžké dohnat. Sice jsem měl za sebou celou letní přípravu, ale ta přišla vniveč."

- Ty prognózy byly všelijaké, jak to konkrétně s vámi probíhalo?

"Ze začátku jsem nemohl nic dělat, jenom ležet. Pak jsem začal chodit na procházky a až potom jsem šel do nějaké zátěže. Šlo to léčení pomalu, čekal jsem, že to půjde rychleji. Bylo to jen o tom mít klid a čekat, jestli to bude lepší na CT. Na druhou stranu, na poprvé mi řekli, že mám možná po sezóně. Takže jsem z toho vyvázl ještě dobře."

- K zápasu, velmi ubojované vítězství?

"Rozhodně. Kluci padal do střel, výborně chytal Kuba Sedláček. Klobouk dolů, co tam předváděl. Nebylo to nejlehčí, ale to není nikdy."

- Bodovali jste počtvrté v řadě, jde vidět, že už jste pomalu kompletní sestava a dáváte se dohromady?

"Určitě ano. Doufejme, že to bude minimálně takto pokračovat. Měli jsme velmi dobrou letní přípravu, kde jsme nabrali dost sil. Myslím si, že z toho bychom mohli těžit, máme dobré bruslení."

Zdeněk Okál při utkání 14. kola Tipsport extraligy na ledě Třince. FOTO: Zlin Press - Jiří Zaňát

×
Dnes v 18:15 | Dor.
Salith Šumperk
PSG Berani Zlín