Nikdy na tento zápas nezapomenu, vystavím si puk, říká Daniel Huf

Jednatřicet zákroků, nula inkasovaných gólů. První výhra v extralize a také první čisté konto. Taková je bilance dvacetiletého brankáře PSG Berani Zlín Daniela Hufa, který si prožil v neděli na ledě Komety, podobně jako jeho spoluhráči, jeden velký sen. Berani zesměšnili Brno, jejich řádění skončilo výsledkem 7:0. "Na tento den nikdy nezapomenu, schoval jsem si puk a navždy už ho budu mít vystavený," mluvil po utkání Huf.
Vlastně byl tak nějak hozený do vody. Posila Marek Čiliak podle dohody do utkání se svým mateřským klubem nenastoupil a duel na ledě Komety Brno tak měl "schytat" mladý Huf. Nakonec ale bylo vše jinak. Soupeř dělal obrovské kiksy, byl bezzubý a Zlín díky rychle získanému vedení získal sebevědomí, které se projevilo na všech. I na dvacetiletém brankáři.

"Kluci hráli skvěle, moc mi pomohli. Blokovali střely a ty, které prošly, byly takové, že jsem je musel na této úrovni pochytat. Musím poděkovat spoluhráčům. Mám za sebou zápas, který jsem si od mala přál a který jsme teď zažil. Je to opravdu nádhera, takto před narvaným zimákem," mluvil Huf.

Značně zamotaná je i situace na brankářském postu okolo úterní předehrávky se Spartou. "Máme zamotanou hlavu, koho nasadíme," řekl po utkání asistent trenéra Martin Hamrlík. Bude chytat Huf nebo posila Čiliak?

"Je to borec, od kterého se mohu hodně naučit. Jsem rád, že tu je. A když dostanu šanci, půjdu do toho a užiju si to. Tento zápas nás po psychické stránce hodně zvedl. Pokud zůstaneme u této hry, nebojím se o nás," pověděl Daniel Huf.

Gólman Daniel Huf si připsal v Brně první extraligovou výhru a i první čisté konto. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT
×
Dnes v 16:00 | Muži
HC Vítkovice Ridera
PSG Berani Zlín