Obránce Jakub Ferenc prodloužil ve Zlíně smlouvu

Třicetiletý bek Jakub Ferenc bude hrát další dvě sezony v extraligovém týmu PSG Berani Zlín. Odchovanec přerovského hokeje podepsal s vedením zlínského klubu smlouvu do 30. dubna 2022. Řízný bek působí v letošní sezoně v extralize již čtvrtou sezonu.
„Kuba udělal v letošní sezoně velký výkonnostní krok dopředu ve všech činnostech. Je velmi dobrý extraligový obránce, neústupný v osobních soubojích. Hodně na sobě pracuje, co se týče bruslení a střelby. Třicet let je ideální hokejový věk a pořád má v sobě potenciál, aby se zlepšoval a patřil ke stěžejním hráčům a oporám zadních řad,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér a sportovní manažer PSG Berani Zlín.

Jakub Ferenc nastoupil v letošní sezoně do všech 49 zápasů, ve kterých zaznamenal 15 kanadských bodů za 7 gólů a 8 asistencí. „Z osobního hlediska jsem tady spokojen. Hraji ve Zlíně už třetí kompletní sezonu a mám se pořád, co učit. Jsem rád, že zlínský klub o mě projevil zájem a chci důvěru splatit dobrými výkony na ledě. Bojujeme o jistotu předkola play off a chceme se dostat, co nejdále,“ řekl Jakub Ferenc.

Urostlý obránce (200 cm, 98 kg) si odbyl premiéru v extralize na jaře 2017 při zápasech Zlína v play out. Celkem má v extralize odehráno 147 zápasů s bilancí 31 bodů v produktivitě za 12 gólů a 19 asistencí. Během tří sezon v první lize nastoupil v dresu Přerova k 125 zápasům a získal 37 bodů za 13 gólů a 24 asistencí. Ferenc, který se narodil ve slovenské Levoči, působil jednu sezonu v nižší lize ve Finsku (JYP-Akatemia Jyväskylä) a hrál rovněž v Tychy, kde slavil na jaře 2015 polský titul.  


Urostlý obránce Jakub Ferenc podepsal ve Zlíně novou dvouletou smlouvu. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT