Hamrla, Talafa, Chludil a Frömel obléknou dres národního týmu

AKTUALIZOVÁNO. Největší mládežnická událost letošní sezony – domácí mistrovství světa juniorů na přelomu roku – se kvapem blíží. Během prosince se však potkají všechny mládežnické reprezentace, nejen ta nejstarší. Zlínský klub má nejvýraznější zastoupení ve výběrech do 17 a 18 let, v jejichž nominacích figurují brankář Patrik Hamrla (na snímku), zadák Tadeáš Talafa a útočníci Lukáš Chludil a Šimon Frömel. Další útočník Dominik Luža jsou v tuto chvíli zařazen mezi náhradníky. Kouč dorostenců Tomáš Jankovič navíc pojede na soustředění národního týmu do 16 let jako hostující trenér.

Národní tým U20

Nejstarší mládežnická reprezentace se chystá na vrchol sezony – mistrovství světa, které letos hostí Ostrava a Třinec. Příprava se pomalu dostává do finiše. Od 10. prosince se ve Frýdku-Místku připravuje širší výběr, z něhož posléze vzejde konečná nominace na šampionát. Jedním z hráčů bojujících o místo v týmu je útočník a zlínský odchovanec Zdeněk Sedlák, který působí pátou sezonu ve Finsku.

Národní tým U19

Česká „devatenáctka“ se v těchto dnech účastní turnaje World Junior A Challenge v Kanadě. Akce, jejíž součástí byl i přípravný kemp v zámoří, začala v neděli 1. prosince. Domů se hokejisté vrátí v úterý 17. prosince. V reprezentačním výběru je obránce a zlínský odchovanec Jiří Suhrada. Ten letos načal druhou sezonu ve Finsku.

Národní tým U18

Reprezentace do 18 let stráví většinu vánočních svátků ve Švýcarsku, kam 25. prosince odjíždí na Turnaj pěti zemí. Na něm se Češi postupně utkají s Německem, Finskem, Slovenskem a domácím Švýcarskem. Turnaji bude předcházet ještě přípravný kemp v Jihlavě o víkendu od 20. do 22. prosince. V nominaci figuruje zlínský obránce Tadeáš Talafa, útočník Dominik Luža je zařazen mezi náhradníky.

Národní tým U17

Česká „sedmnáctka“ se sejde ve středu 18. prosince k pětidennímu soustředění ve Vrchlabí, během kterého sehraje také tři utkání s Ruskem ve Vrchlabí a v Turnově. Do týmu nominovali trenéři zlínského brankáře Patrika Hamrlu a posléze také útočníka Lukáše Chludila. Mezi náhradníky je navíc další zlínský útočník Šimon Frömel.

Ještě během vánočních svátků se tým do 17 let sejde podruhé, tentokrát k přípravnému kempu a třem zápasům ve Finsku. Tato akce potrvá od 25. do 30. prosince a ze zlínského klubu jsou mezi nominovanými utočníci Lukáš Chludil a Šimon Frömel. Brankář Patrik Hamrla je náhradníkem.

Národní tým U16

Nejmladší reprezentační kategorii čeká od pondělí 16. do neděle 22. prosince přípravný kemp, jehož součástí budou také tři zápasy proti Rusku v Jindřichově Hradci a Soběslavi. Na této akci má zlínský klub zastoupení v realizačním týmu – 
Tomáš Jankovič, kouč dorostenců, pojede na kemp a zápasy jako hostující trenér.