Obrazem: Rodiče si zatrénovali spolu s mladými hokejisty na Mladcové

„A nyní – ve dvojici jste opět proti sobě, balon ale můžete hrát jenom levou nohou. Rozumíme?“ Pokynům trenérů naslouchali v pondělí 22. června nejen děti, ale výjimečně i dospělí. Klub toho odpoledne pozval rodiče do areálu na Mladcové, aby si zatrénovali společně s mladými hokejisty a sami vyzkoušeli různá cvičení.

Na fotbalovém hřišti se v odpoledních hodinách uskutečnily dva společné tréninky po sobě – nejprve pro třeťáky a čtvrťáky dohromady, poté pro páťáky. Obou tréninkových jednotek se zúčastnila přibližně desítka dospělých.

„Jak už jsme prezentovali dříve, chceme se mimo jiné zaměřit na komunikaci a jasnost. Společný trénink jsme vnímali jako příležitost dopřát rodičům stejný prožitek, jako mají jejich děti. Dospělí tak mohli na vlastní kůži poznat proces, který normálně sledují jen zpovzdálí, a utvořit si názor, jak náročný nebo nenáročný trénink může být,“ vysvětluje Petr Čajánek.

Asistent manažera mládeže se odpoledního setkání na Mladcové účastnil také a spolu s ostatními zlínskými trenéry rodičům průběžně vysvětlovali smysl jednotlivých cvičení a důvod jejich zařazení do tréninku.
„Je to pro nás vítaná možnost, jak objasňovat svůj pohled na tréninkový proces a na způsob práce s dětmi,“ doplňuje.

Složení pondělního tréninku bylo pestré. Účastníci absolvovali individuální, skupinové i společné aktivity, během nichž rozvíjeli kupříkladu pohybové dovednosti, motoriku nebo orientaci v prostoru. Při některých cvičeních pracovali děti a rodiče s tenisáky nebo s fotbalovými balony. K pohodové atmosféře, která na hřišti panovala, přispělo i počasí – během dne pršelo, ovšem před tréninky déšť ustal a chvílemi nad Mladcovou dokonce vysvitlo slunce.

„Zapojili jsme se my, zapojily se děti. Samozřejmě nemůžeme srovnávat kondici nás rodičů s kondicí dětí. Pro dospělého to bude vždycky náročné, člověk není zvyklý,“ podělila se o své dojmy Michaela Hlatká, jedna z účastnic pondělního tréninku. „Líbilo se mi, že děti opravdu celou hodinu a půl pracují, sportují. Trénink nebyl statický, ale v pohybu. Zapojují se všichni, nikdo nestojí.“

Společná akce na Mladcové se osvědčila, mladí Berani proto hodlají organizovat podobné aktivity i v budoucnu. „Rádi bychom poděkovali všem rodičům, kteří projevili zájem a zatrénovali si s námi. Během sezony plánujeme pozvat dospěláky na led nebo do tělocvičny. Začínáme u mladších kategorií a postupně chceme pokračovat i ve vyšších ročnících,“ říká Čajánek.

Fotogalerie

×
Dnes v 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
Mountfield HK