Okál: S Litvínovem nás čeká těžký zápas. Věříme v podporu fanoušků

Hokejisté PSG Berani Zlín přivezli z dohrávky 48. extraligového kola cenný bod z ledu mistrovského celku HC Oceláři Třinec. Berani ještě nemají jistotu postupu do předkola vyřazovacích bojů v play off, ale čtyři kola před koncem základní části drží na jedenácté Vítkovice slibný náskok šesti bodů. Další body budou ve hře v pátečním domácím duelu s Litvínovem, který srdnatě bojuje o setrvání v nejvyšší soutěži. „Čeká nás těžký zápas. Soupeř bojuje o všechno a rovněž my chceme uspět a výhrou potvrdit postavení v elitní desítce. Věříme, že nás povzbudí opět hodně fanoušků podobně jako s Kometou,“ pověděl útočník Zdeněk Okál.
Právě Okál měl výrazný podíl na vedoucím gólu Beranů v dohrávce 48. extraligového kola na ledě třineckých Ocelářů. V závěru třinácté minuty vystihl za třineckou bránou nepřesnou rozehrávku Davida Musila, kotouč rychle posunul na hůl Jakuba Šlahaře, který stál volný u levé tyčky a překonal brankáře Petra Kváču. „Sahali jsme po vítězství, ale přišel nešťastný gól v oslabení. Každopádně i přes prohru v nájezdech bereme bod z Třince všemi deseti. Do závěru základní části zbývá jen pár kol, k jistotě předkola potřebujeme sbírat bod po bodu,“ řekl po zápase devětadvacetiletý zlínský forvard.

Kubiš a spol. drželi těsný náskok až do 51. minuty, poté inkasovali vyrovnávací gól při třinecké přesilovce. Zlín si vzal trenérskou výzvu, ale k porušení pravidel nedošlo. „Byla tam skrumáž před bránou, tak jsme to zkusili. Rozhodčí gól potvrdili,“ objasnil Okál.

Souboj v třinecké aréně měl slušné tempo. Berani hráli pozorně v defenzivě a tentokrát se vyvarovali na rozdíl od předchozích zápasů individuálních chyb. „Bylo to takové malé utkání v play off. Připravujeme se na rozhodující zápasy sezony a chceme být úspěšní. Tady jsme si hodně pohlídali červenou čáru,“ uvedl autor jedenácti přesných tref v sezoně.

Skvělý výkon předvedl ve Slezsku gólman Libor Kašík, který si připsal šestatřicet úspěšných zákroků. „Libor je pan gólman. Chytá výborně, když se dostane do varu a na vlnu, jeho výkon ještě stoupá. Hodně nám pomáhá,“ hlásil Okál na adresu zlínské jedničky na brankovišti.