Pavel Kubiš o play off s Olomoucí: Je čas udělat další krok a postoupit

Třetí sezonu po sobě si hokejisté PSG Berani Zlín vybojovali účast v předkole play off. Dva předchozí roky z něj nedokázali postoupit, letos však věří, že rčení "do třetice všeho dobrého," bude platit. "Je čas udělat další krok a dostat se do čtvrtfinále," říká útočník Pavel Kubiš. Série hraná na tři vítězná utkání začíná dvojzápasem na ledě Olomouce v pondělí a úterý.
Bodově to v letošním ročníku Tipsport extraligy bylo mezi oběma moravskými týmy 6:6. Hanáci zapsali domácí výhru 3:1 a venkovní 4:1, Berani zase soupeře doma přehráli vysoko 8:6 a venku 5:3.

"Bude to vyrovnané, podle mě každá výhra bude maximálně o gól. Olomouc má hodně defenzivní mužstvo, hrají to dost zezadu, moc gólů asi padat nebude. Ale necháme se překvapit," pověděl útočník Pavel Kubiš, jenž při absenci kapitána Žižky nosí na hrudi céčko.

Zlín bude muset zachytit především úžasnou formu Mory, jenž vede tabulku, která se skládá z posledních patnácti duelů. Berani jsou v ní předposlední. "Play off je nová soutěž, co bylo bylo, začíná se od nuly. Snad budeme ti lepší a šťastnější," doufá zkušený forvard.

Základní část skončila v pátek, hned v pondělí začínají vyřazovací boje. Během sedmi dnů se může sehrát až pětizápasová bitva! "Je to dost náročné, pozitivní na tom je, že Olomouc není tak daleko. V tom je alespoň nějaká výhoda. Teď jsme předkolo dvakrát nezvládli, je čas udělat další krok a postoupit," připomněl Kubiš předchozí dvě sezony, kde Berani nestačili 1:3 právě na Olomouc a loni 2:3 na Mladou Boleslav.

"Nejhorší je na sérii cestování, takže když ho teď nebude moc, myslím, že začínat venku by nemusel být takový problém. Loni jsme jeli na rozhodující zápas do Boleslavi a byl to pátý zápas v sedmi dnech," připomněl čtyřiatřicetiletý hokejista. Kubiš zároveň uznal, že i když start sezony Beranům nevyšel, s předkolem se spokojit nechtějí.

"Letos snad kromě Liberce na všechny padla nějaká deka, na nás hned na začátku. Sezona má nějaký vývoj, nevyšel nám začátek, ale dostali jsme se do desítky a teď jdeme bojovat o další mety," zakončil zkušený forvard Pavel Kubiš.

Pavel Kubiš a jeho spoluhráči startují v pondělí 9. března na ledě Olomouce sérii předkola play off. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT