úterý 06. března 2018 | Zlin Press - Jakub Kudláč

Pavel Sedláček po úvodní prohře s Olomoucí: Nebyli jsme horší

Hokejisté Aukro Berani Zlín v prvním utkání předkola Generali play off prohráli na ledě Olomouce těsně 3:2. Vyrovnaný zápas rozhodl gól Hanáků v 56. minutě, který obstaral Petr Strapáč při přesilovce. Možnost srovnat stav série budou mít Berani již ve středu 7. března, druhý zápas se hraje opět v olomoucké "Plecharéně" od 18 hodin.

Vstup do předkola měli Zlínští dobrý, ve 14. minutě Klhůfek využil chyby domácí obrany a poslal Zlín do vedení. Hanáci následně duel otočili, a i když Berani ještě zásluhou Davida Šťastného srovnali, čtyři minuty před koncem dostali třetí a rozhodující branku. "Nebyli jsme rozhodně horším týmem, nemuseli jsme prohrát, ale bohužel se tak stalo. Teď už s tím nic nenaděláme, musíme vyhrát druhý zápas. První třetina byla od nás super. Soupeře jsme přehráli, přestříleli, měli jsme šance. Dostali jsme ale smolné góly," řekl útočník Pavel Sedláček.

Právě on sehrál ústřední postavu druhého gólu Hanáků. Sedláček byl v držení puku tvrdě atakován, z čehož domácí šli do přečíslení a dostali se do vedení. "Měl jsem puk na dlouhou hokejku a byl jsem otočený na druhou stranu, přičemž jsem dostal ránu do hlavy. Nevím, jestli to bylo čisté, každopádně dostali jsme gól," mrzelo třiadvacetiletého hráče. Upozornil rovněž na fakt, že jeho tým nevyužil ani jednu z pěti přesilovek, soupeř přitom ze dvou dal jednu, a to vítěznou, branku.

Zklamaný byl po utkání i gólman Beranů Libor Kašík, který se už ale snažil myslet na pokračování série, která se hraje na tři vítězné duely a v pátek 9. března se přestěhuje do Zlína. "Nemám sílu v hlavě něco vymýšlet, už chci zase chytat. Pořád to je jenom 1:0, stačí teď třikrát v řadě vyhrát a postupujeme," nahodil trochu úsměv Kašík. Mimo jiné ho zklamala i návštěva, olomoucká "Plecharéna" byla zaplněná sotva z poloviny. "Zklamalo mě to. Čekal jsem více lidí, ne-li vyprodáno. Musíme ale poděkovat našim fanouškům, těch bylo dost," vzkázal závěrem Libor Kašík.

Gólman Aukro Berani Zlín Libor Kašík rozehrává kotouč za brankou během prvního zápasu předkola play off s Olomoucí, vlevo domácí František Skladaný. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT