čtvrtek 04. ledna 2018 | Zlin Press - Roman Ordelt

Po dvou týdnech opět na hokej, Berani se utkají se Spartou!

Hokejová Tipsport extraliga se rozbíhá po Novém roce do tempa. V pátek 5. ledna je na programu kompletní 37. kolo a zlínský fanoušek půjde přesně po dvou týdnech na ZS Luďka Čajky opět na extraligový hokej. Tým Aukro Berani Zlín změří síly v divácky atraktivním duelu s celkem HC Sparta Praha. Veselý a spol. neztratili ve vzájemných zápasech letošní sezony s Pražany ani bod a chtějí navázat na dvě venkovní výhry v Třinci a Mladé Boleslavi. „Doufám, že odehrajeme se Spartou velmi dobrý zápas a pobavíme fanoušky nejen výkonem, ale i výsledek,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér. Utkání začíná v 17:30 hodin.

Zlínští hokejisté vstoupili do nového roku 2018 výhrou 3:2 po nájezdech na ledě Mladé Boleslavi a navázali na předchozí vítězství den před Silvestrem na ledě Třince. "Brzy jsme se dostali do vedení, což bylo dobré. Druhá třetina už z naší strany nebyla dobrá, přesto jsme přidali další gól. Od poloviny zápasu domácí výrazně přidali a už jsme se nedokázali vrátit k tomu, co jsme hráli předtím. Na třetí třetinu mělo vliv brzké vyrovnání, domácí se dostali na koně a my jsme dlouho jen bránili. Bonusový bod z nájezdů je samozřejmě velmi příjemný, skvěle nám zachytal opět brankář Libor Kašík,“ hodnotil Robert Svoboda utkání ve městě automobilů.

Trenérská dvojice ve složení Robert Svoboda, Martin Hamrlík vedla své svěřence do duelu se Spartou celkem čtyřikrát a celkem třikrát se radovala z výhry, z toho dvakrát na soupeřově ledě. Berani vyhráli v letošní sezoně doma 4:2 a v libeňské O2 areně poté 3:0. „Samozřejmě si vzpomínám i na zápasy v loňské sezoně, zatím jich ještě není tolik. Na páteční zápas se těšíme, mančaft je v pohodě a věřím, že se to promítne i do naší hry a výsledku v tomto zápase,“ řekl padesátiletý zlínský trenér.

Sparta zůstává zatím v letošní sezoně hodně za očekáváním. Pražané jsou momentálně v tabulce až za Zlínem, když jim patří osmá příčka se 49 body. „Extraliga je velmi vyrovnaná a najdeme v ní hodně rozporů v očekávání expertů, jak týmy před sezonou posilovaly. Je to sport, jména vám úspěch nezaručí a výkonnost musí potvrdit samotní hráči. Každou sezonu vyskočí spousta nových hráčů, kteří budou žádání, zatímco zkušení hráči formu nepotvrdí. To je zkrátka hokejový život. Respektujeme sílu Sparty, víme, jaký je to silný tým. Na utkání se dobře přípravíme s cílem soupeře porazit a vyhrát,“ uvedl kouč Svoboda.

Hráči jsou po zdravotní stránce v pořádku s výjimkou útočníka Tomáše Fořta, který nedohrál minulé utkání v Mladé Boleslavi. „Necítíl se zdravotně úplně fit. Uvidíme, v den zápasu, zda bude schopen naskočit do utkání. Zásadní změny v sestavě nebudou,“ upřesnil Svoboda.

Veselý a spol. se představí na domácím ledě přesně po dvou týdnech. Naposledy se ukázali fanouškům ve střetnutí s Litvínovem dva dny před Štědrým dnem. „Věřím, že nás povzbudí v hojném počtu. Fanoušci dávají hokeji správnou atmosféru a pro hráče obou mužstev je vždy příjemnější hrát před zaplněným hledištěm než poloprázdným stadionem,“ uzavřel Robert Svoboda.

Zápas 37. kola Tipsport extraligy 2017/2018 Aukro Berani Zlín – HC Sparta Praha se hraje na ZS Luďka Čajky ve Zlíně v pátek 5. ledna v 17:30 hodin. Pokladny ZS budou otevřeny od 16 hodin. Vstupenky on-line si můžete zakoupit již nyní ZDE. Přijďte povzbudit zlínské Berany v důležitém extraligovém zápase na domácím ledě, případně sledujte duel na TV Tipsport, na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Sponzorem utkání je společnost ENAPO, prodejny potravin s tradicí.

Vzájemná bilance zápasů Zlína a Sparty v české extralize:
CELKEM: 120 zápasů, 39 – 7 – 9 – 6 – 59, celkové skóre 295:368, 131 bodů
DOMA: 60 zápasů, 27 – 2 – 4 – 3 – 24, celkové skóre 156:154, 79 bodů
VENKU: 60 zápasů, 12 – 5 – 5 – 3 – 35, celkové skóre 139:214, 52 bodů

Nejvyšší výhra doma: 8:1, 26. října 1993 v sezoně 1993/1994
Nejvyšší prohra doma: 0:5, 30. prosince 2011 v sezoně 2011/2012, 17. února 2017 v sezoně 2016/2017
Nejvyšší výhra venku: 4:0, 23. listopadu 2010 v sezoně 2010/2011, 17. března 2016 v sezoně 2015/2016
Nejvyšší prohra venku: 0:10, 20. března 1994 v sezoně 1993/1994

Výsledky obou soupeřů v předloňské sezoně 2015/2016: Zlín doma 3:5, 4:0, venku 2:4, 3:4 po nájezdech. Loňská sezona 2016/2017: Zlín doma 0:4, 0:5 – venku 1:5, 3:0. Letošní sezona 2017/2018: Zlín doma 4:2 – venku 3:1

Kanadské bodování hokejistů HC Sparta Praha po 36. extraligovém kole: 1. Lukáš Pech 26 (8 + 18), 2. Andrej Kudrna 22 (12 + 10), 3. Robert Říčka 22 (10 + 12), 4. Miroslav Forman 21 (9 + 12), 5. Petr Vrána 16 (4 + 12), 6. Richard Jarůšek 15 (10 + 5), 7. Alexander Prince Reichenberg 13 (6 + 7), 8. Jaroslav Hlinka 13 (2 + 11), 9. Tomáš Pavelka 12 (5 + 7), 10. Lukáš Klimek 10 (6 + 4), 11. Zbyněk Michálek 9 (2 + 7), 12. Petr Kalina 8 (2 + 6), 13. Vincent Patrick Saponari 7 (1 + 6), 14. Jiří Černoch 6 (4 + 2), Jiří Smejkal 6 (4 + 2), 16. Juraj Mikuš 6 (3 + 3), Petr Kumstát 6 (3 + 3), 18. Tomáš Dvořák 6 (0 + 6), 19. Dominik Uher 5 (2 + 3), 20. Jan Piskáček 4 (1 + 3), 21. Petr Zámorský 2 (2 + 0), 22. Lukáš Rousek 2 (0 + 2), Richard Nedomlel 2 (0 + 2), 24. Jan Švrček 1 (0 + 1). Celkem bodovalo 24 hokejistů.

Pořadí střelců: 12 – Kudrna, 10 – Říčka, Jarůšek, 9 – Forman, 8 – Pech, 6 – Reichenberg, Klimek, 5 – T. Pavelka, 4 – P. Vrána, Černoch, Smejkal, 3 – Mikúš, Kumstát, 2 – J. Hlinka, Z. Michálek, Kalina, Uher, Zámorský, 1 – Saponari, Piskáček.

Statistiky brankářů: Sami Aittokallio (17 zápasů/907 odchytaných minut) – průměr 2,51 gólů na zápas, procento úspěšnosti 91,57. David Honzík (19 zápasů/1 044 odchytaných minut) – průměr 2,82 gólů na zápas, procento úspěšnosti 89,94. Petr Kvača (2 zápasy/100 odchytaných minut) – průměr 5,40 gólů na zápas, procento úspěšnosti 83,30. Ján Laco (1 zápas/58 odchytaných minut) – průměr 5,17 gólů na zápas, procento úspěšnosti 80,00.

Sestava Sparty v minulém extraligovém kole: J. Laco - Piskáček, Švrček, Kalina, Ďaloga, Z. Michálek, T. Pavelka, od 21. min navíc Nedomlel - Kudrna, P. Vrána, Říčka - Jarůšek, J. Hlinka, Reichenberg - Forman, Pech, Klimek - Uher, Pšenička, Rousek. Trenéři: F. Výborný, J. Nedvěd, Janeček.