neděle 19. ledna 2020 | Zlin Press - Roman Ordelt

Po necelých čtyřiadvaceti hodinách opět do boje. Berani míří do Hradce

Hokejisté PSG Berani Zlín mají třetí lednový víkend v Tipsport extralize nabitý program. V sobotní dohrávce srazili na kolena poprvé v sezoně pražskou Spartu a již v neděli 19. ledna se představí v rámci 38. extraligového kola pod Bílou věží v Hradci Králové v souboji s týmem Mountfield HK. Beranům se venku daří, neboť na soupeřově ledě jsou druhým nejlepším extraligovým týmem. Zápas u souseda v tabulce na východě Čech začíná v 16 hodin.

Rozjetí Berani potvrdili skvělou fazonu z posledních týdnů a po skalpu Pražanů vyhráli osmý z posledních deseti zápasů. Žižka a spol. se bodově dotáhli na sedmé Karlovy Vary, na elitní šestku a přímý postup do čtvrtfinále play off ztrácí pouhých pět bodů. „Vyšla nám skvěle první třetina a pomohli jsme si i přesilovkami. Sparta dala ve druhé třetině gól a utkání zdramatizovala. Rozhodl třetí gól, ale strachovali jsme se o výsledek až do závěru. Podržel nás výborný brankář Kašík, skvěle zahrálo celé mužstvo. Zápas jsme dotáhli za podpory skvělých diváků do vítězného konce,“ hodnotil asistent trenéra Martin  Hamrlík souboj se Spartou.

Zlínští hokejisté absolvují poprvé v letošní sezoně model dvou víkendových zápasů v řadě. „Časový rozestup mezi oběma zápasy je přijatelný. V sobotu jsme hráli ve tři odpoledne a v neděli poté ve čtyři hodiny. Ani cestování není obtížné, navíc po výhře se únava vždy rychle vstřebá,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér.

Královehradecký MOUNTFIELD HK nasbíral v dosavadním průběhu extraligy jednapadesát bodů, což je o tři méně než Zlín a v tabulce mu patří devátá příčka. Velký úspěch slavili svěřenci trenérské dvojice Vladimír Růžička, Tomáš Martinec na mezinárodní scéně, neboť v Lize mistrů postoupili přes švédský Djurgaarden až do finále. K oporám Východočechů patří útočník Radek Smoleňák, který vede klubové hodnocení produktivity a střelců. V bráně patří k jistotám Marek Mazanec, v obraně hrají prim Richard Nedomlel, Filip Pavlík, v útoku mají skvělou formu v posledním období Lukáš Cingel a Matěj Chalupa. Během letošní sezony vyhrávají ve vzájemných zápasech Zlína a Hradce hosté. Nejdříve Berani vyhráli venku po divoké přestřelce 6:5, zatímco doma odevzdali všechny body soupeři po prohře 0:4.

Zlínští hokejisté bodovali z posledních devíti zápasů venku hned osmkrát! Pouze jednou vyšli naprázdno, když prohráli na ledě tehdejšího lídra extraligy z Liberce těsně 1:2. Z těchto devíti zápasů vytěžili celkem osmnáct bodů. Celkově zlínští hokejisté z dosud odehraných 18 zápasů venku devět vyhráli a pouze šestkrát zůstali bez bodů při celkovém skóre 61:51.

Marodka Beranů se před víkendem ztenčila. Při utkání se Spartou se vrátil do sestavy forvard Jiří Ondráček, který laboroval se zraněnou rukou. Na marodce stále zůstávají obránci Daniel Gazda (ruka) a Lukáš Buchta (kotník).

Utkání 38. kola Tipsport extraligy 2019/2020 Mountfield HK Hradec Králové – PSG Berani Zlín se odehraje na ledě ČPP Arény v neděli 19. ledna od 16 hodin, sledujte duel na serveru hokej.cz  HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Vzájemná bilance zápasů Zlína a Mountfield HK Hradec Králové v české extralize:
CELKEM: 36 zápasů, 14 – 6 – 0 – 2 - 14, celkové skóre 97:97, 54 bodů
DOMA: 18 zápasů, 10 – 3 – 0 – 2 - 3, celkové skóre 57:36, 36 bodů
VENKU: 18 zápasů, 4 – 3 – 0 – 0 - 11, celkové skóre 40:61, 18 bodů

Nejvyšší vítězství doma: 6:2, 2. listopadu 1993 a 28. ledna 1994 v sezoně 1993/1994
Nejvyšší prohra doma: 0:4, 6. prosince 2019 v sezoně 2019/2020
Nejvyšší vítězství venku: 3:1, 28. února 2017 v sezoně 2016/2017
Nejvyšší prohra venku: 1:9, 1. října 1993 v sezoně 1993/1994

Výsledky obou soupeřů v sezoně 2015/2016: Zlín doma 2:1, 4:1 –  Zlín venku 1:2, 1:3. Sezona 2016/2017: Zlín doma 3:2 po prodloužení, 4:1 - venku 1:4, 3:1. Sezona 2017/2018: Zlín doma 2:1 po nájezdech, 2:3 po prodloužení  - venku 1:5, 3:6. Loňská sezona 2018/2019: Zlín doma 1:2, 6:4 – venku 2:4, 4:3 po nájezdech. Letošní sezona 2019/2020: Zlín venku 6:5 – doma 0:4.

Výsledky Hradce Králové v letošní sezoně 2019/2020: doma Liberec 3:6, Plzeň 6:5, Sparta 4:2, Brno 2:3, Mladá Boleslav 2:0, Karlovy Vary 1:3, Zlín 5:6, Třinec 1:0 po nájezdech, Kladno 2:1 po prodloužení, Pardubice 2:5, Třinec 1:4, Litvínov 6:2, Olomouc 2:1, Vítkovice 0:2, Liberec 2:3 po nájezdech, Plzeň 0:3, Sparta 5:2, Brno 2:1 po prodloužení, Mladá Boleslav 2:3 po prodloužení, Karlovy Vary 5:0 – venku Kladno 5:2, Pardubice 2:1, Třinec 0:4, Litvínov 5:6, Olomouc 2:0, Vítkovice 2:3 po nájezdech, Liberec 3:2 Plzeň 1:4, Sparta 1:2, Brno 2:3 po prodloužení, Mladá Boleslav 0:1, Karlovy Vary 3:2 po prodloužení, Zlín 4:0, Kladno 1:3, Pardubice 4:1, Olomouc 0:2.

Hráčský kádr Mountfield HK Hradec Králové, sezona 2019/2020 - brankáři: Marek Mazanec, Štěpán Lukeš. Obránci: Oskars Cibulskis, Zdeněk Čáp, Oscar Eklund, Michael Gaspar, Tomáš Linhart, Richard Nedomlel, Filip Pavlík, Mislav Rosandič, Radim Šalda, Petr Zámorský. Útočníci: Lukáš Cingel, Rudolf Červený, Michal Dragoun, Matěj Chalupa, Aleš Jergl, Kevin Klíma, Petr Koukal, Adam Kubík, Jakub Lev, Patrik Miškář, Radovan Pavlík, Jordann Perret, Radek Pilař, Radek Smoleňák, Lukáš Žejdl. Hlavní trenéři: Vladimír Růžička st. (narozen 6.6.1963), Tomáš Martinec (narozen 4.9.1973), asistenti trenéra: Aleš Krátoška (narozen 6.10.1974), Petr Svoboda (narozen 20.6.1980).

Změny v kádru Hradce Králové - přišli: Marek Mazanec (brankář, Utica/AHL), Štěpán Lukeš (brankář, Chomutov), Radim Šalda (obránce, Rimouski/QMJHL), Philip Samuelsson (obránce, Lehigh Valley/AHL), Tomáš Voráček (obránce, Sparta), Zdeněk Čáp (obránce, Prostějov/Chance liga), Adam Kubík (útočník, Kladno), Jordann Perret (útočník, Pardubice), Aleš Jergl (útočník, Olomouc). Během sezony: Conor Allen (obránce), Kevin Klíma (útočník, Sparta), Jakub Lev (útočník, Kometa Brno), Oscar Eklund (obránce, Pardubice).
Odešli: Brandon Maxwell (brankář, Villach/ EBEL), Jaroslav Pavelka (brankář, Plzeň), Petr Štindl (obránce, bez angažmá), Dominik Graňák (obránce, Karlovy Vary), Sébastien Piché (obránce, Pardubice), Lucas Lessio (útočník, bez angažmá), Juraj Bezúch (útočník, Košice/SVK), Roman Kukumberg (útočník, Slovan Bratislava/SVK), Jan Berger (útočník, Prostějov/Chance liga), Lukáš Vopelka (útočník, Vítkovice). Během sezony: Philip Samuelsson (obránce, Leksand/SWE), Tomáš Voráček (obránce, Plzeň), Connor Allen (obránce, České Budějovice/Chance liga), Maris Bičevskis (útočník, Mladá Boleslav), Tomáš Vincour (útočník, Kometa Brno), Daniel Rákos (útočník, Kometa Brno), Matej Paulovič (útočník, Pardubice).

Kanadské bodování hokejistů Mountfield HK po 37. extraligovém kole: 1. Radek Smoleňák 25 (14 + 11), 2. Lukáš Cingel 20 (10 + 10), 3. Matěj Chalupa 17 (7 + 10), 4. Rudolf Červený 16 (5 + 11), 5. Aleš Jergl 15 (5 + 10), 6. Radovan Pavlík 11 (5 + 6), 7. Filip Pavlík 10 (4 + 6), 8. Petr Koukal 9 (5 + 4), 9. Petr Zámorský 9 (1 + 8), 10. Jordann Perret 8 (8 + 0). Celkem bodovalo 27 hráčů.

Střelci: 14 – Smoleňák, 10 – Cingel, 8 – Perret, 7 – M. Chalupa, 5 – Červený, Jergl, R. Pavlík, Koukal, 4 – F. Pavlík, Kevin Klíma, 3 – Rosandič, Vincour, 2 – Rákos, Paulovič, Kubík, Pilař, 1 – Zámorský, Cibulskis, Dragoun, Nedomlel, Lev, Gaspar, Šalda.

Statistiky brankářů: Marek Mazanec (35 zápasů, 2 074 odchytaných minut) - průměr 2,14 gólů na zápas, procento úspěšnosti 91,55. Štěpán Lukeš (4 zápasy, 105 odchytaných minut) - průměr 4,00 gólů na zápas, procento úspěšnosti 82,93.

Sestava Hradce Králové v minulém extraligovém kole: Mazanec - Nedomlel, Eklund, Čáp, Cibulskis, F. Pavlík, Šalda, Rosandič - Smoleňák, Cingel, M. Chalupa - Kevin Klíma, Lev, Žejdl - Jergl, Koukal, Perret - Miškář, Dragoun, R. Pavlík. Trenéři: V. Růžička st., T. Martinec, Krátoška, P. Svoboda.

Mountfield HK Hradec Králové versus PSG Berani Zlín.