Porážky o gól jsou ty nejhorší, ví gólman Libor Kašík

Ze 44 střel dnes pustil za svá záda jedinou, připsal si úspěšnost téměř 98 procent. Libor Kašík se na ledě Litvínova mohl přetrhnout, přesto to na vítězství s Vervou nestačilo. Berani padli nejtěsnějším rozdílem 1:0.

"Až jsem byl překvapený, jaký to byl kolotoč"

"Dnes jsme se dostali do zápasu až v jeho druhé polovině, do té doby jsme měli asi cestu v nohách, nebylo to z naší strany vůbec ideální. Samozřejmě jsme to jako tým viděli, chtěli jsme těžit z toho, co umíme a co nám funguje. Důležité je, že jsme hned na začátku nedostali gól, to nám hodně pomohlo. Pak už to bylo lepší a lepší. Ale je pravda, že ze začátku toho měli opravdu hodně. Až jsem byl překvapený, jaký to byl kolotoč," komentoval Libor Kašík utkání s Litvínovem a především svižný start domácích. 

"Něco už mám v extralize odchytané, takže vím, že takový je bohužel život. Porážky o gól jsou vždycky nejhorší, ale můžeme těžit z toho, že jsme hráli dobře z defenzivy, góly jsme nedostali. Když přidáme góly v ofenzivě, můžeme být v dalších zápasech úspěšní. Já chci být pozitivní, ne tedy covidově, ale v hokeji. Musíme těžit z toho, že jsme začátek ubránili," snažil se zlínský muž zápasu na bolestivé porážce o pouhý gól najít nějaká pozitiva.

"Já jsem vždycky rád v permanenci"

"Já jsem vždycky rád, když jsem co nejvíc v permanenci, takže mi to ani tolik nevadilo, snažil jsem se klukům co nejvíc pomoct. A když máte dobrá čísla, daří se vám, tak se samozřejmě líp chytá, sebevědomí, větší pohoda. Jsem za to rád samozřejmě." vyjádřil se Libor k porci 44 zákroků za zápas a své úspěšnosti zákroků, která se s Litvínovem vyšplhala na téměř 98 procent

"Mám to v hlavě nahrané jako šachy"

Že se Litvínov do dnešního zápasu nedokázal na domácím ledě prosadit a bodovat podle brankářské jedničky Zlína nehrálo v hlavách Beranů vůbec žádnou roli: "Já na tyto statistiky vůbec nekoukám, jdu na každý zápas stejně, připravuju se zvlášť. Koukám se, jakou mají přesilovku, kdo může zakončovat, mám to v hlavě nahrané jako šachy. Soustředím se jen na ten zápas a nepřemýšlím, jestli má někdo takovou nebo takovou statistiku. Pět proher nebo pět výher, každý zápas se dá vyhrát, i s Třincem. Takhle se snažím přemýšlet, a takhle podle mě přemýšlí celý tým."

 

×
Dnes v 18:00 | Muži
Bílí Tygři Liberec
PSG Berani Zlín