pátek 22. prosince 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Přijďte povzbudit Berany v domácí derniéře. Přidáme výhru číslo 16?

Hokejisté Aukro Berani Zlín odehrají poslední extraligový zápas na domácím ledě v kalendářním roce 2017 dva dny před Štědrým dnem s oblíbeným protivníkem HC Verva Litvínov. Pro Berany se jedná o nejpříjemnějšího protivníka na domácím ledě, neboť Severočeši čekají na výhru v Baťově městě téměř osm let. Naposledy vyhráli na Moravě v lednu 2010 po těsné výhře 2:1 a od této doby se datuje série patnácti vyhraných zápasů pro zlínský hokej a pouhé tři extraligové body pro soupeře. Nadělí Veselý a spol. fanouškům vánoční dárek v podobě další domácí výhry s Litvínovem? Začátek utkání v 17:30 hodin.

Zlínští hokejisté vyhráli po prosincové extraligové přestávce na ledě Jihlavy 2:1, i když Dukla je jasně přestřílela v počtu střel 39:18! „Dali jsme šťastný gól v přesilovce, což nám pomohlo. Druhá třetina už byla lepší v našem pohybu, byli jsme lépe schopni eliminovat rychlé útoky domácích. Komplikovaná byla třetí třetina, kdy jsme měli příliš vyloučených, ale výsledek jsme ubojovali. Paradoxně jsme hráli v oslabení velmi dobře, zatímco domácím se vůbec nedařily přesilovky,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér Aukro Berani Zlín.

Soupeř zlínské hokejisty přestřílel především ve třetí třetině, kde byl počet střel 17:3! „Byla to velká střelnice. Zápas rozhodují branky, střel může být jen tolik, kolik potřebujete na vítězství,“ upřesnil padesátiletý šéf zlínské střídačky.

Po více než tříměsíční pauze zaviněné zraněním ramene se vrátil zkušený obránce David Nosek a strávil na ledě téměř dvacet minut. „Předvedl výborný výkon. Do posledních chvil se rozhodoval, zda nastoupí. Je to velmi zkušený hráč a byl velkým přínosem. Na jeho adresu míří jen samá pozitiva,“ řekl kouč Svoboda.

Verva nasbírala v dosavadním průběhu extraligy 36 bodů a v tabulce jí patří třináctá příčka. „Jdeme do utkání s cílem vyhrát, neboť potřebujeme porážet mužstva v tabulce pod námi. V Jihlavě to ještě nebylo po herní stránce optimální. Každopádně se chceme před Vánocemi prezentovat velmi dobrým výkonem a především potěšit výhrou fanoušky,“ uvedl hlavní trenér Zlína.

Na marodce jsou stále obránci Martin Matějíček a Jakub Ferenc. Sestava bude stejná jako při vítězném zápase v Jihlavě, v defenzivě opět pomůže Martin Novotný z prvoligového Přerova. „S jeho výkonem jsme velmi spokojeni. Potvrdil, že extraliga není v jeho případě rozhodně vzdálenou soutěží. Každopádně máme v nouzi, kam sáhnout,“ uzavřel Robert Svoboda.

Zápas 32. kola Tipsport extraligy 2017/2018 Aukro Berani Zlín – HC Verva Litvínov se hraje na ZS Luďka Čajky ve Zlíně v pátek 22. prosince v 17:30 hodin. Pokladny ZS budou otevřeny od 16 hodin. Vstupenky on-line si můžete zakoupit ZDE. Přijďte povzbudit zlínské Berany v důležitém extraligovém zápase na domácím ledě, případně sledujte duel na TV Tipsport, na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Nejvyšší prohra doma: 2:6, 28. prosince 1997 v sezoně 1997/1998
Nejvyšší vítězství venku: 6:3, 12. prosince 1993 v sezoně 1993/1994, 11. září 2016 v sezoně 2016/2017
Nejvyšší prohra venku: 0:7, 10. října 1993 v sezoně 1993/1994

Výsledky obou soupeřů v předloňské sezoně 2015/2016:
Zlín doma 3:2 po nájezdech, 4:1 - venku 0:4, 2:3 v prodloužení. Loňská sezona 2016/2017: Zlín venku 6:3, 1:2 – doma 4:1, 3:1. Letošní sezona 2017/2018: Zlín doma 3:2 – venku 3:2

Výsledky Litvínova v letošní sezoně 2017/2018: venku Plzeň 1:5, Zlín 2:3, Třinec 1:5, Mladá Boleslav 0:2, Jihlava 1:4, Sparta 1:3, Vítkovice 3:7, Hradec Králové 5:4 po nájezdech, Olomouc 3:1, Chomutov 3:1, Pardubice 0:5, Brno 2:6, Plzeň 1:5, Liberec 3:4 po prodloužení, Sparta 6:3 – doma Liberec 2:0, Hradec Králové 3:0, Olomouc 0:3, Chomutov 2:3, Pardubice 0:1 po nájezdech, Brno 4:3 po nájezdech, Plzeň 2:1 po prodloužení, Liberec 2:3 po nájezdech, Sparta 4:3, Zlín 1:3, Třinec 2:3, Mladá Boleslav 6:3, Jihlava 3:0, Vítkovice 2:1 po prodloužení, Hradec Králové 3:4, Olomouc 2:3 po nájezdech.

Kanadské bodování hokejistů HC Verva Litvínov po 31. extraligovém kole: 1. Viktor Hübl 18 (7 + 11), 2. František Lukeš 16 (6 + 10), 3. Karel Kubát 15 (5 + 10), 4. Jakub Černý 13 (7 + 6), 5. Martin Hanzl 12 (3 + 9), 6. Brian Ihnačák 11 (4 + 7), Daniel Sörvik 11 (4 + 7), 8. Michal Trávníček 10 (5 + 5), 9. František Gerhát 9 (7 + 2), 10. Peter Jánský 8 (5 + 3), 11. Jiří Hunkes 8 (0 + 8), 12. Richard Nejezchleb 6 (5 + 1), 13. Jiří Gula 6 (1 + 5), 14. Ondřej Jurčík 5 (1 + 4), 15. Michael Vandas 4 (3 + 1), 16. Karel Pilař 4 (2 + 2), 17. Lukáš Válek 3 (3 + 0), 18. Tomáš Matoušek 3 (1 + 2), 19. Lukáš Doudera 3 (0 + 3), 20. Joshue George Nicholls 2 (0 + 2), 21. Jiří Doležal 1 (1 + 0), 22. Jaroslav Šimeček (1 (0 + 1), Zbyněk Sklenička 1 (0 + 1), Marek Baránek 1 (0 + 1), Stanislav Dietz 1 (0 + 1). Celkem bodovalo 25 hráčů.

Střelci:
7 – V. Hübl, J. Černý, Gerhát, 6 – F. Lukeš, 5  - Kubát, Trávníček, Jánský, Nejezchleb, 4 – Ihnačák, Sörvik, 3 – M. Hanzl, Vandas, Válek, 2 – Pilař,  1 – Gula, Jurčík, Matoušek, J. Doležal.

Statistiky brankářů
: Michael Petrásek (26 zápasů, 1559 odchytaných minut) - průměr 2,35 gólů na zápas, procento úspěšnosti 92,15. Pavel Kantor (6 zápasů, 280 odchytaných minut) - průměr 4,71 gólů na zápas, procento úspěšnosti 85,03. Jakub Soukup (2 zápasy, 52 minut) - průměr 6,92 golů na zápas, procento úspěšnosti 80,65.