Souboj neporažených přináší dvojzápas s Třincem

Následující týden nabídne souboj dvou dosavadních suverénů, Beranů a Ocelářů. A to hned dvakrát. Nejprve se v úterý 11. srpna představí Berani na horké třinecké půdě, o dva dny později zavítají Slezané do Zlína. A na domácím stadionu Vás všechny budeme potřebovat v zádech!

Berani si zatím ve skupině D počínají stoprocentně, porazili Vítkovice i Přerov a o skóre vévodí tabulkám. „Je to pořád jen začátek, ačkoli je určitě psychické povzbuzení, když mančaft vyhraje. Proti Přerovu ten výsledek vypadal jednoznačně, ale rozhodně to nebylo lehké utkání, výborně zachytal Dan Huf, v defenzivě se ještě objevilo pár chybiček, přesto to byl z naší strany dobrý výkon. Důležité ale je, aby to gradovalo do začátku extraligy.“ okomentoval minulý zápas s Přerovem hlavní trenér PSG Berani Zlín Robert Svoboda.

Těžký dvojzápas nyní čeká Berany proti Ocelářům, které v minulé sezóně doma nedokázali porazit a z venku si přivezli tři body po dvou remízách. Podle trenéra Svobody si z toho tým ale nedělá žádné vrásky: „Příprava na Třinec je pořád ve stejném režimu, je to více fyzicky zaměřené, na ledě i v posilovně, ale nepřikládáme tomu žádný větší význam. Pozměníme trochu sestavu, příležitost zase dostanou mladí hráči, někteří mají volno, jinak se ale nechystáme nijak speciálně.“

Otazník stále visí nad marodem Kubišem, naopak podle zpráv z kabiny jsou připraveni Tomáš Fořt i Jakub Ferenc. „Fořťák už je zpátky v tréninku, Pavel Kubiš ještě musí podstoupit určitá vyšetření, je to zatím bolestivé. Na druhou stranu se už zapojí Kuba Ferenc, ač novopečený otec, je připravený, je to profík a určitě teď bude mít ještě větší elán do hokeje.“ přiblížil možnosti zítřejší sestavy trenér Robert Svoboda.

Třinečtí v přípravných zápasech také neprohráli, připsali si suverénní vítězství v Přerově a tři body brali i po přestřelce plné zvratů s Vítkovicemi. V obou zápasech se Třinec spolehl na svou první lajnu, proti Přerovu si polský útočník Chmielewski s bratry Kovarčíky připsal dohromady deset bodů, s Vítkovicemi bral útok Růžička-Vrána-Stránský šest kanadských bodů. Výraznou posilu do svých řad ulovil tým pár dní zpátky, kdy na zapůjčení získal z NHL útočníka Filipa Zadinu. Není ale úplně jasné, zda Zadina naskočí i do přípravných zápasů, nebo se bude připravovat rovnou na extraligu.