Střelec Honejsek: Nehráli jsme moc dobře, ale ukázali jsme srdíčko

V základní hrací době přesnou trefou vyrovnával na 2:2 a v samostatných nájezdech povedenou střelou rozhodl o vítězství hokejistů PSG Zlín za dva body. Dvě trefy útočníka Antonína Honejska orámovaly vydřenou výhru 4:3 nad Třincem. „Nehráli jsme moc dobře, ale ukázali jsme srdíčko,“ oddychl si Honejsek.
- Po průběhu zápasu asi zlaté dva body, že?
"Máte pravdu. Pár zápasů jsme ztratili těsně, někdy je lepší vyhrát takovým způsobem. Hra není ideální, ale dva body jsou zlaté. O to je to cennější, že jsme je ubojovali."

- V nájezdech jste zvolil střelu bekhendem místo obvyklého forhendového blafáku. Jednalo se o spontánní nápad?
"V prodloužení jsem jel sám na bránu a nedal, takže jsem to musel změnit. Naštěstí to vyšlo. Ale led byl špatný. Venku pršelo, bylo vlhko a tvořily se hrbolky, takže jsem rád, že mi to neskočilo."

- Co bylo špatně během zmíněné šance v prodloužení?
"Jel jsem moc rychle. Měl jsem zvolit něco jiného, navíc led byl opravdu šílený. Puk se mi zamotal, v posledním okamžiku jsem se podíval kolem sebe, jestli jedu fakt sám a někdo mě nestíhá. Trochu jsem tak ztratil koncentraci."

- Věřil jste si na nájezd?
"Jasně. Na nájezdy si vždycky věřím, a když mě trenér osloví, nemám strach jet."

- Pořadí na nájezdy Holík – Bukarts – Honejsek je dané?
"Není, trenér to bere podle zápasu. Kdybych odehrál špatné utkání, tak mě tam nepošle. Buky a Holas jezdí pravidelně, oni dva byli jistí a šlo o to, jestli budu třetí já nebo někdo jiný."

- Jako první v dosavadním průběhu sezony jste porazili Třinec. Ceníte si toho hodně?
"Jednou to přijít muselo. Věděli jsme, že Třinec přijede v pohodě, což by mohla být trochu naše výhoda. Říkali jsme si, že nebudou třeba tolik koncentrovaní a důslední v některých věcech. Opak byl pravdou. Přišel dobrý trenér (Vladimír Kýhos), kterého potřebovali. Hráči dostali klid na hokejky a hrají výborně. Třinec je nesmírně těžký soupeř. Chyb z naší strany bylo celkem dost. Nehráli jsme moc dobře, ale ukázali jsme dneska srdíčko."

- Základem bylo přežít první dvě třetiny, v nichž jste byli pod tlakem, že?
"Hráli jsme na tři lajny a předtím jsme dvanáct dnů stáli. První třetina ještě šla, ve druhé jsme polevili. Přišlo mi, že jsme byli trochu zatažení. Nakonec jsme to rozjezdili a ve třetí třetině jsme je přehrávali a v prodloužení měli více ze hry i více šancí."

- Poprvé jste odehráli prodloužení tří proti třem. Jak jste si to užil?
"Moc. Takové zápasy jsou perfektní. Když to zavedli v NHL, tak jsem to hodně sledoval. Každý sestřih byl výborný, každý jezdil dva na jednoho, ještě to týmy neměli sehrané. Pak se to takticky svazovalo."

Antonín Honejsek během rozhodujícího nájezdu na gólmana Šimona Hrubce.
×
Dnes v 18:15 | Dor.
Salith Šumperk
PSG Berani Zlín