Suchá příprava Beranů pokračuje po uvolnění opatření v tradičním modelu

Již čtvrtý týden přípravy na suchu před novou sezonou absolvují pod vedením trenérské dvojice Robert Svoboda, Martin Hamrlík extraligoví hokejisté PSG Berani Zlín. Začátek přípravy ovlivnila pandemie koronaviru, ale od předchozího týdne se vše dostává po uvolnění vládních opatření do zajetých kolejí. Suchá příprava Beranů potrvá až do závěru června. Poté následuje letní dovolená a 27. července Žižka a spol. vyjedou poprvé na led. Nový ročník Tipsport extraligy 2020/21 má začít 18. září, Zlín hraje na úvod doma s Olomoucí.
„Jsme rádi, že se uvolnily podmínky a v současné době nás již nic neomezuje v přípravě. Nemáme žádné komplikace a příprava probíhá podle stanového programu,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér a sportovní manažer PSG Berani Zlín. Berani tradičně využívají tradičně venkovní prostory, příprava probíhá na atletickém Stadionu mládeže nebo fotbalovém hřišti v Mladcové. “Naprosto nám to vyhovuje, areály jsou perfektní a vycházejí nám zde ve všem vstříc. Samozřejmě máme k dispozici k tréninku plochy v domácích halách ZS Luďka Čajky a sousední PSG arény včetně posilovny,“ řekl trenér Svoboda.

Individuálně se připravují zkušení obránci Tomáš Žižka a David Nosek, pozvolna se zapojuje do přípravy po zranění ramene Zdeněk Okál, dva týdny netrénoval po plánovaném operačním zákroku gólman Daniel Huf. Většina hráčů trénovala na začátku suché přípravy organizovaně, ale z důvodů mimořádných opatření se někteří kluci připravovali úvodní dva týdny individuálně. Jakub Herman, Jakub Ferenc, Martin Novotný trénovali v Přerově a Jan Dufek v Brně. „Trénovali v místech svého bydliště a od pondělí 11. května se připojili ke skupinovému režimu. Trénujeme nyní na dvě skupiny, hráče jsme rozdělili na starší a mladší zhruba po dvanácti,“ upřesnil Svoboda. Jednotlivé skupiny se na stanovištích vymění, společně se připravují jen během pátečního dopoledne na fotbalovém pažitu v Mladcové.

Po zahřívacím začátku se objemy zátěže v dalších týdnech zvyšují a nároky na hráče narůstají. „Charakter přípravy je stejný jako v předchozích letech, zachovali jsme ověřený model. Tento týden ještě trénujeme společně a poté se dostaneme přesně do poloviny. Podobně jako v předchozích letech budou mít kluci týden individuální přípravy. Každý jednotlivec si trénink přizpůsobí svým potřebám a zvolí náplň přípravy. Od 1. června trénujeme opět organizovaně, čekají nás opět čtyři týdny a na závěr zátěžové testy,“ vysvětlil dvaapadesátiletý kouč.

Do přípravy se zapojili nově i odchovanci klubu. Mladíci Jiří Karafiát, Jan Václavek, Jan Dluhoš, Vojtěch Dobiáš, Jiří Suhrada a Matěj Sebera  zabojují v létě o extraligový dres. „Kluci se velmi snaží. Je vidět, že všichni berou nabídnutou šanci velmi vážně a chtějí se okázat v co nejlepším světle. Rozhodující pro ně bude, jak budou úspěšní během srpna na ledě,“ uzavřel Robert Svoboda a na závěr dodal: „Věřím, že naši fanoušci nám zůstanou věrní a v současné situaci nás podpoří zakoupením permanentní vstupenky. Velmi to klubu pomůže."  

Hráčský kádr PSG Berani Zlín v letní přípravě na sezonu 2020/21:
Brankáři: Libor Kašík, Daniel Huf, Michal Kořének. Obránci: Tomáš Žižka, David Nosek, Dalibor Řezníček, Jakub Ferenc, Daniel Gazda, Martin Novotný, Matyáš Hamrlík, Jan Dluhoš, Jiří Suhrada. Útočníci: Antonín Honejsek, Bedřich Köhler, Tomáš Fořt, Pavel Kubiš, Zdeněk Okál, Jan Dufek, Jakub Šlahař, Jiří Ondráček, Jakub Herman, Štěpán Fryšara, Pavel Sedláček, Jiří Karafiát, Jan Václavek, Vojtěch Dobiáš, Matěj Sebera.