Tým PSG Zlín čeká důležitý zápas s Pardubicemi. Porazí Berani soupeře s koučem Venerou i podruhé?

Tipsport extraliga má na programu v neděli 3. listopadu poslední kolo před listopadovou reprezentační přestávkou. Hokejisté PSG Zlín se utkají na domácím ledě s týmem HC ČSOB Pojišťovna Pardubice, který vede bývalý zlínský trenér Zdeněk Venera. Atraktivní zápas dvou sousedů v extraligové tabulce, které dělí od sebe pouhý jeden bod, začíná na ZS Luďka Čajky ve Zlíně v 15:30 hodin. Berani nastoupí do důležitého duelu povzbuzeni výhrou za tři body z Karlových Varů a stejný bodový chtějí urvat i v bitvě s Východočechy. V sestavě vicemistrů nadále schází zraněný útočník Bedřich Köhler, o případném startu dalšího forvarda Filipa Čecha se rozhodne až v den zápasu.
Zlínští hokejisté zkazili první listopadový den oslavy tisícího zápasu v nejvyšší soutěži Karlovým Varům. Berani vyhráli na ledě Energie 4:3 a přivezli ze západu Čech tři body. Navíc třikrát skórovali v přesilové hře a vylepšili si statistiky ve využití početních výhod. „Výhra za tři body samozřejmě těší, ale s předvedeným výkonem nejsem spokojen. Dvakrát jsme měli dvoubrankový náskok, který soupeř snížil na rozdíl jediného gólu a Vary se dostaly zpět do hry. Důležitým okamžikem zápasu bylo, že jsme bez inkasovaného gólu přežili dvojnásobné oslabení. Ve třetí třetině jsme hráli již zodpovědně a zápas dovedli do úspěšného konce. Přivezli jsme tři body, nicméně předvedený výkon nebyl podle našich představ,“ uvedl Rostislav Vlach, první trenér PSG Zlín.

Západočeši snížili dvakrát na rozdíl kontaktního gólu a dařilo se jim rovněž v přesilových hrách. „Byly to zbytečné fauly, ale ubránili jsme se v závěru první třetiny oslabení tří proti pěti. Vedení jsme naštěstí udrželi a nedovolili soupeři vyrovnat,“ pověděl jednapadesátiletý šéf zlínské střídačky. Berani se vrátili z Karlových Varů nad sobotním ránem a dopolední trénink posloužil na vyhnání únavy z dlouhé cesty.

Zlín čeká v nedělním kole tým Pardubic, který protrhl výhrou v Kladně černou šňůru pěti porážek v řadě. Zásluhou této negativní série se Pojišťovna dostala v tabulce až za Zlín na osmé místo. „Máme před sebou těžký zápas proti velmi silnému soupeři. Mají velmi dobré gólmany, nebezpečný útok s řadou zvučných jmen. Nečeká nás lehká práce,“ řekl trenér Vlach. Zlín v letošní sezoně Pardubice již porazil, v první čtvrtině vyhrál na ledě soupeře 2:1.

V sestavě Zlína nadále schází zraněný útočník Bedřich Köhler. Ohledně případného startu Filipa Čecha se rozhodne podle aktuálního zdravotního stavu až v den zápasu. Pokud nastoupí, zřejmě trenér Vlach pošle do boje čtyři útoky, v opačném případě Zlín nastoupí opět pouze se třemi útoky.

PSG Zlín - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice