neděle 27. listopadu 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín jede do Hradce Králové. Do sestavy se vrací obránce Blaťák

Extraligové hokejisty PSG Zlín čeká v neděli 27. listopadu během zhuštěného programu devátý zápas během devatenácti dnů. Berani se představí na ledě hradeckého Mountfieldu, který v minulém kole překvapivě vyhrál na ledě lídra v Třinci. „Tým i přes šnůru sedmi porážek rozhodně není zlomený. Kluci jsou aktivní, mají velkou vůli zlomit negativní sérii. Víme, že Hradec je silný soupeř a v pátek si vyšlápl na vedoucí tým v extralize. V naší situaci i bod bude výhrou a může nás dostat z nelichotivého období,“ pověděl Robert Svoboda, nový trenér PSG Zlín. Utkání se hraje pod Bílou věží od 17 hodin.

Veselý a spol. prohráli v pátek na ledě Olomouce 1:3, když soupeře přestříleli v počtu střel, nicméně doplatili na nepřesnou koncovku. Navíc Hanákům namazali po svých chybách na úvodní dva góly. „Zasloužili jsme si bodovat, ale chybí nám produktivita a podobné chyby jako při prvních dvou gólech Hanáků si nemůžeme dovolit. To byl případ klasické sportovní smůly. Když člověk nejvíce chce, tak to zkrátka nejde. Hodně to mrzí, vezměte si, že Olomouc vystřelila v první třetině pouze třikrát a dá takový gól,“ řekl Svododa, který mužsto převzal uprostřed týdne společně s Martinem Hamrlíkem po odvolané dvojici Rostislav Vlach, Juraj Jurík.

Berani jedou v neděli do Hradce Králové, kde se utkají s místním týmem Mountfieldu HK. Zlín v letošní sezoně Východočechy již porazil, doma vyhrál 3:2 v prodloužení zásluhou gólu obránce Oldricha Kotvana. „Analyzovali jsme si tento zápas. Snažili jsme si vytáhnout na videu jednotlivé prvky a připravit se na zápas i jejich způsob hry,“ uvedl devačtyřicetiletý kouč.

V sestavě Zlína se objeví již obránce Miroslav Blaťák, mistr světa z roku 2010. Ten kvůli slabší výkonnosti a nemoci vynechal předchozí tři zápasy. „Jsme rádi, že se vrací do sestavy. Je to zkušený hráč, kterého potřebujeme,“ vysvětlil Svoboda. Na marodce zůstává pouze útočník Zdeněk Okál. Sice už přes dva týdny lehce trénuje, ale jeho návrat do sestavy před prosincovou přestávkou je velmi nepravděpodobný.

Zlínští nastoupili v Olomouci v pozměněné sestavě, především v útocích byla řada změn. „Máme představu o složení mužstva. Možná nyní uděláme jen malou změnu v sestavě. Měli jsme prakticky pouze dva tréninky. Chce to čas, trpělivost a výsledky se dostaví. V Olomouci nás potěšily některé herní momenty. Důležitým zjištěním je, že kluci nemají hlavy dole a myslí pozitivně,“ uzavřel Robert Svoboda.

Berani absolvují v neděli po ranní poradě dopolední rozbruslení na vlastním ledě a v pravé poledne se vydají na cestu do Hradce Králové. Zápas 25. kola Tipsport extraligy Mountfield HK – PSG Zlín se hraje v neděli 27. listopadu v 17 hodin v královehradecké FORTUNA aréně, sledujte ho na TV Tipsport, na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Vzájemná bilance zápasů Zlína a Mountfield HK v české extralize:
CELKEM: 23 zápasů, 10 – 4 – 0 – 1 - 8, celkové skóre 62:54, 37 bodů
DOMA: 12 zápasů, 8 – 2 – 0 – 1 - 1, celkové skóre 42:21, 27 bodů
VENKU: 11 zápasů, 2 – 2 – 0 – 0 - 7, celkové skóre 20:33, 10 bodů

Nejvyšší vítězství doma: 6:2, 2. listopadu 1993 a 28. ledna 1994 v sezoně 1993/1994
Nejvyšší prohra doma: 1:2 po nájezdech, 22. listopadu 2013 v sezoně 2013/2014
Nejvyšší vítězství venku: 2:1, 5. ledna 2014 v sezoně 2013/2014
Nejvyšší prohra venku: 1:9, 1. října 1993 v sezoně 1993/1994

Výsledky obou soupeřů v loňské sezoně 2015/2016: Zlín doma 2:1, 4:1 –  Zlín venku 1:2, 1:3. Letošní sezona 2016/2017: Zlín doma 3:2 po prodloužení.

Výsledky hokejistů Mountfield HK v letošní sezoně 2016/2017: doma Mladá Boleslav 4:5 po prodloužení, Karlovy Vary 4:0, Pardubice 8:2, Sparta 2:3, Liberec 3:2 po nájezdech, Třinec 3:2 po nájezdech, Chomutov 3:2, Brno 5:1, Vítkovice 2:1, Litvínov 0:3, Plzeň 1:4, Olomouc 3:2 – venku Brno 1:3, Vítkovice 2:3, Litvínov 2:3 po nájezdech, Plzeň 3:4 po prodloužení, Zlín 2:3 po prodloužení, Litvínov 2:3 po prodloužení, Mladá Boleslav 1:3, Plzeň 1:3, Karlovy Vary 2:0, Pardubice 4:3, Sparta 3:2, Liberec 1:2, Třinec 4:3 po prodloužení.

Kanadské bodování hokejistů Mountfield HK po 24. extraligovém kole: 1. Jaroslav Bednář 24 (7 + 17), 2. Richard Jarůšek 21 (9 + 12), 3. Jiří Šimánek 16 (3 + 13), 4. Bedřich Köhler 12 (7 + 5), 5. Rudolf Červený 11 (5 + 6), Adris Džerinš 11 (5  + 6), Rastislav Dej 11 (5 + 6), 8. Stanislav Dietz 11 (4 + 7), 9. Blaž Gregorc 10 (3 + 7), 10. Roman Kukumberg 8 (5 + 3) atd.

Statistiky brankářů: Patrik Rybár – 17 zápasů, průměr 2.03 golů na zápas, úspěšnost 92.15 %, Ondřej Kacetl – 9 zápasy, průměr 2.70 gólů na zápas, úspěšnost 89.72 %, Jaroslav Pavelka – 2 zápasy, průměr 3.23 gólů na zápas, úspěšnost 89.58 %.

Sestava Hradce Králové v minulém extraligovém kole: Rybár - Pláněk, Vydarený, Gregorc, Dietz, Newton, Štajnoch, Čáp - Červený, Džerinš, Šimánek - Bednář, Kukumberg, Köhler - Jarůšek, Dragoun, R. Pavlík - Beránek, J. Veselý, T. Knotek. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek, T. Martinec.