Útočník Bedřich Köhler se vrací po čtyřech letech do Zlína!

Hokejový klub PSG Berani Zlín hlásí do příští extraligové sezony výraznou posilu do útoku. Zlínský dres opět oblékne Bedřich Köhler, který přestupuje do Baťova města z brněnské Komety. Zkušený čtyřiatřicetiletý forvard se dohodl s vedením Beranů na víceleté smlouvě. Rodák z Ostravy úspěšně působil ve Zlíně sedm sezon a nyní se vrací s cílem navázat na předchozí spolupráci, která vyústila v zisk mistrovského titulu.
„Naší filosofií je mít v mužstvu hráče, kteří jsou nebo v minulosti byli úzce spjati s klubem a městem Zlín. Bedřich u nás před nedávnem úspěšně působil, dlouhodobě prokazuje v extralize velmi dobrou výkonnost a slibujeme si v jeho podání výborný hokej. Má v sobě přidaný potenciál být vůdcem a tahounem týmu, který nám pomůže k lepšímu umístění než v předchozích sezonách.  Projevil zájem hrát ve Zlíně a došli jsme rychle k dohodě,“ pověděl Jiří Šolc, jednatel a sportovní manažer zlínského hokeje.

Köhler po sedmiletém působení ve Zlíně změnil angažmá v létě 2015 a dohodl se na tříleté smlouvě v Hradci Králové, kde patřil k oporám ambiciózního mužstva pod Bílou věží. Loňskou sezonu odehrál v mistrovském týmu Komety. „V Brně jsem nenavázal na výkony z Hradce a vzájemně jsme se domluvili, že přestup do Zlína bude mít smysl. Ve Zlíně mám rodinné zázemí, bydlím tady a podpis smlouvy je pro mě jednoznačnou volbou,“ uvedl urostlý forvard. 

Bedřich Köhler (narozen 14. února 1985) odehrál v české extralize ve čtyřech týmech (Vítkovice, Zlín, Hradec Králové, Brno) během šestnácti sezon celkem 850 zápasů, ve kterých zaznamenal 327 kanadských bodů za 181 gólů a 146 asistencí. Z české extraligy má kompletní sbírku medailí, zlato (sezona 2013/2014) a stříbro (2012/2013) vybojoval ve Zlíně, bronz (2016/2017) přidal v Hradci Králové. Na svém kontě má i čtyři starty za českou reprezentaci. Nastupoval za mládežnické výběry České republiky, z mistrovství světa juniorů v roce 2005 vlastní ze Spojených států bronzovou medaili.

Útočník Bedřich Köhler mění dres, z brněnské Komety hlásí návrat do Zlína. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT