Útočník David Ostřížek pomohl svou premiérovou trefou v Třinci k bodu

Zlínští hokejisté dokázali ve 48. kole Tipsport extraligy vybojovat na ledě druhého Třince jeden bod za prohru v prodloužení 1:2. O jedinou trefu PSG se postarala lednová posila David Ostřížek, pro kterého to byl první kanadský bod v dresu Beranů.
Oceláři šli do vedení po krásné kombinaci v 6. minutě, Ostřížkova chvíle přišla v úvodu druhé třetiny. "Dostal jsem se mezi dva beky soupeře před bránu a viděl jsem Martina Matějíčka, že má hlavu nahoře a že mě vidí. Pro mě nebyl problém jeho střílenou přihrávku tečovat do sítě," popisoval vyrovnávací gól David Ostřížek.

Ten v Třinci odehrál deváté utkání v dresu Zlína poté, co byl vyměněn z Olomouce za Romana Vlacha. "Nemám optimální sezonu. Jsem rád, že jsem alespoň pomohl k bodu. Hraji osm až devět minut za zápas, takže se snažím z minima vytěžit maximum a nedělat chyby. Naše čtvrtá lajna nesmí dostávat góly, a když nějaký dáme, je to samozřejmě plus," říká šestadvacetiletý útočník.

Forvard Ostřížek i trenér Martin Hamrlík se v rozhovorech shodli, že bod v Werk arény je dobrý. "Bodík bereme. Máme před sebou ještě pět utkání, takže teoreticky dvě výhry by nás mohly posunout do desítky," počítá Ostřížek. Berani mají aktuálně na dvanáctém místě ztrátu čtyři body na desátou Plzeň, i když prakticky rozdíl činí bodů pět bodů. Zlín totiž má se Indiány horší vzájemné zápasy a před ně se  dostane v tabulce pouze s náskokem bodu.

Pro zlínské hokejisty bude veledůležitý úterní dohrávaný zápas ve Vítkovicích. "V této fázi soutěže už je ale jedno, kdo s kým hraje. Navíc poslední kolo máme doma Vary, které nás letos dvakrát přejely jak zamrzlý rybník," dodává Ostřížek, který začínal s hokejem právě v Třinci.
David Ostřížek úspěšně tečoval střelu Martina Matějíčka od modré čáry a raduje se z vyrovnávacího gólu Zlína na třineckém ledě. FOTO: LUKÁŠ FILIPEC.