Útočník Michal Důras odchází na roční hostování do Chomutova

Hokejový tým PSG Zlín opouští útočník Michal Důras, který odchází na roční hostování do mužstva nováčka extraligové soutěže Piráti Chomutov. Vedení hokejového Zlína se rozhodlo třicetiletého odchovance jihlavského hokeje uvolnit, neboť na místě křídel má přetlak. Důras odehrál ve Zlíně tři sezony, za tu dobu vstřelil ve žlutomodrém dresu celkem 44 extraligové góly.
"Michal by neměl místo v sestavě adekvátní svým zkušenostem a kvalitám, což není v roce, kdy mu končí smlouva ideální. Některé týmy o něj projevily zájem, a proto jsme se rozhodli ho po dohodě s trenéry uvolnit. Odchází pouze na hostování a nadále zůstává hráčem Zlína, takže případná jednání ohledně stran další sezony jsou otevřená. Nicméně v tuto chvíli jsme s ohledem na Michalovu kariéru i klub přistoupili k tomuto řešení," uvedl Mgr. Patrik Kamas, jednatel klubu. Důras se bude hlásit v novém působišti v pondělí 25. června, kdy se zapojí do tréninkové přípravy s Chomutovem.

Útočník Michal Důras se narodil 22. listopadu 1981, jedná se o odchovance jihlavského hokeje. V sedmnácti letech si ho vyhlédli trenéři Třebíče a poprvé okusil první ligu v dresu Horácké Slavie. Extraligu hrál v týmech Plzně, Mladé Boleslavi a Zlína. Od sezony 2003/2004 se usadil v západočeské metropoli, kde úspěšně odehrál pět a půl roku, v jedné sezoně se stal zároveň nejlepším střelcem týmu. Začátkem prosince 2008 byl vyměněn za Romana Tomase do Mladé Boleslavi, kde se výrazně podílel na úspěšném tažení extraligového nováčka v baráži s Ústím nad Labem.

V létě 2009 přišel jako produktivní posila do Zlína, kde odehrál tři sezony. Za tu dobu vstřelil ve žlutomodrém dresu 44 góly. Michal Důras odehrál v nejvyšší soutěži během devíti extraligových sezon 476 zápasů a vstřelil 106 branek. V loňské sezoně nastoupil v dresu PSG Zlín celkem k 62 zápasům, ve kterých zaznamenal 21 kanadských bodů za 12 branek a 9 asistencí, přičemž v play off se trefil třikrát.
×
Dnes v 15:00 | Muži
HC Sparta Praha
PSG Berani Zlín