Útočník PSG Petr Leška: Prohru s Vítkovicemi musíme hodit za hlavu a přivézt body z venku

Hned na začátku zápasu vymyslel centr Petr Leška perfektní přihrávkou gól pro svého parťáka Jaroslava Balaštíka, další branku ale domácí hráči nepřidali. Naopak hosté z Vítkovic otočili výsledek třemi trefami a ze Zlína si vezou nečekaný triumf 3:1. „Musíme to rychle hodit za hlavu a přivézt body z venku,“ naznačil Leška.
- Neutlumil vás trochu rychlý první gól?
"Spíše nás nastartoval. Hráli jsme celkem dobře, ale rozhodla naše produktivita, nevyužili jsme přesilovky a naopak byli potrestaní v oslabení."

- Nebylo vyloučených moc? Sám jste šel ven za zákrok v útočné třetině, po němž jste v dvojnásobném oslabení inkasovali na 1:2.
"Je jich hodně už od začátku sezony. Zbytečné vyloučení by možná bylo nějaké potáhnutí nebo souboj mimo hru. Tohle bylo v zápalu boje před bránou, extra bych si to nevyčítal. Ale samozřejmě každé vyloučení oslabuje tým."

- Co říkáte na čisté hity Zdeňka Okála, které dnes opět předvedl?
"Samozřejmě, že to vypadá škaredě, ale k hokeji to patří. Navíc když jsou čisté."

- Čím to, že od druhé třetiny vás Vítkovice přehrávaly?
"Každý zápas má svůj vývoj. Chvilku se daří jednomu, chvilku druhému. Záleží, jak to využijete. My třeba hrajeme v určitých fázích zápasů dobře, ale nedáváme góly."

- Od domácího duelu s Kometou, v němž jste ztratili tříbrankové vedení, jste v šesti třetinách prohráli 1:12. Čemu to přisuzujete?
"S Brnem to bylo ve třetí třetině jednoznačné. Vlezeme na led, dostaneme gól, pak oni využijí přesilovky pět na tři a pět na čtyři. To se může v hokeji stát. Na Slavii to bylo špatné, to víme. Naopak dnes nebyl začátek nejhorší. Hraje se ale na góly a na body a ty nemáme."

- Co se s tím dá dělat?
"Teď jsou zápasy v rychlém sledu za sebou, musíme to hodit za hlavu a možná nám pomůže, že budeme hrát dvakrát venku."

Útočník PSG Zlín Petr Leška.