Útočník Pavel Kubiš: Škoda, vyhrajeme venku a pak doma nedáme ani gól

Chtěli potvrdit dvoubodový zisk ze zápasu ve Vítkovicích, jenže domáci duel s Pardubicemi nezvládli. Hokejisté Aukro Berani Zlín podlehli soupeři ve druhém kole Tipsport extraligy 0:2. "Je to škoda, vyhrajeme venku a pak doma nedáme ani gól," litoval útočník Pavel Kubiš.
- Hosté vypadali, že se na vás dobře nachystali, ne?
"Věděli jsme, že se na nás připravují, ale nezachytili jsme to. Nehráli jsme to, co jsme měli. Naopak Pardubice hrály jen to, co potřebovaly."

- V čem byl problém?
"Bylo to upracované, chtělo by to zjednodušit, dát nějaký náhodný gól a od toho se pak odrazit. Třeba to tam pak zase začne padat. Stejné to bylo ve Vítkovicích, kde jsme se nakonec v závěru prosadili."

- Je poznat, že tým si po velkých letních změnách herně teprve sedá?
"Asi jo. Musíme se dostat ke kombinacím, k tomu se ovšem propracujete jednoduchým hokejem, který jsme dneska nehráli. Už třetí rok se to tady točí, přišli zase noví hráči, ale to nás neomlouvá. Měli jsme dostatek času se sehrát. Musí makat každá lajna a ne, že si každý budeme dělat, co chceme."

- Za dva zápasy jste dali jen dvě branky, čím si to vysvětlujete?
"S koncovkou nejspíš letos budeme mít problémy, moc gólů asi dávat nebudeme. Musíme se soustředit na obranu. Dneska nás ve druhé třetině podržel Káša, jeli nám dvakrát dva na jednoho a dvakrát sami na brankáře. To je hrozné."

- Jak vás poznamenalo zranění obránce Davida Noska z pátečního duelu?
"David je jeden z nejlepších beků v celé extralize. Je to pro nás strašně velké oslabení, super bruslař, fyzicky připravený, umí rozehrát... Když schází takový hráč, je to samozřejmě dost citelné."

Útočník Aukro Berani Zlín Pavel Kubiš během zápasu s Pardubicemi. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT
×
Dnes v 12:00 | Dor.
PSG Berani Zlín
HC Vítkovice Ridera