Uzdravený útočník PSG Zlín Filip Čech: Má první trefa? Práskl jsem do toho od modré čáry

Dvěma góly ve třetí třetině zařídil domácí triumf nad Pardubicemi uzdravený útočník Filip Čech. Nejdřív se trefil ránou od modré čáry a potom s přehledem proměnil trestné střílení. „Před reprezentační přestávkou jsme vyhráli, díky tomu budeme mít větší klid,“ potěšilo Čecha.

- Kvůli zdravotním problémům jste byl mimo soupisku, naskočil jste až dnes. Takže docela povedený návrat, že?
"Jsem za to hodně rád. O mém startu se rozhodlo až včera, ale už jsem fit. Na tréninku jsem absolvoval plnou zátěž. Teď během reprezentační přestávky to doléčím úplně. Trochu jsem to na ledě cítil, nemohl jsem hrát tak dlouho, jak bych si představoval. Ale stačilo to." (úsměv)

- První trefa byla dost šťastná, jak se vůbec kotouč dostal do brány?
"Nějak se ke mně odrazil puk a práskl jsem do toho od modré čáry. Kluci před brankou výborně clonili, asi to Salfa neviděl a propadlo mu to."

- Nájezd jste trefil mazácky, byl to záměr?
"Chtěl jsem to dát takhle a podařilo se. Přitom nejdřív jsem si myslel, že to rozhodčí ani jako trestné střílení neposoudí. Přjemně mě překvapil. Měl jsem nachystanou i jinou variantu, ale při rozbruslení jsem si všiml, že se na nás Salfa dívá, jak jezdíme nájezdy. Nevím, jestli mě brankáři v extralize už znají, ale možná by si to mohli pohlídat." (směje se)

- Co říkáte na kulišárnu Petra Lešky, který ve 37. minutě zpoza branky nachytal Salfického?
To může napadnout jen jeho, paráda. Snažíme se, nepadá nám to tam a najednou přijde taková branka... Vypadá to jako laciný gól, ale Lešoun to udělal skvěle. Moc nám to pomohlo."

- Je cítit, že se tým v posledních kolech herně a výsledkově zvedá?
"Když jsem marodil, díval jsem se na hokej z hlediště a byl to hezký pohled, kluci hráli výborně. Uhráli jsme nějaké body, takže se během pauzy nemusíme deset dnů užírat tím, kdy bude další utkání. Doufám, že takhle budeme pokračovat i nadále a budeme se ještě zlepšovat."


Filip Čech při rozhovoru s novináři po vítězném zápase s Pardubicemi.